Salon Vistula
Salon Vistula

Do końca 2014 roku zaplanowano wymianę tradycyjnego oświetlenia na oświetlenie LEDowe w kolejnych 40 salonach Vistula Group, a w 2015 roku w pozostałych. Wymiana oświetlenia realizowana jest nie tylko w atelier Vistula i Wólczanka, ale również w należących do Grupy salonach W.Kruk.

Firma Vistula Group wprowadziła nowy koncept sklepu w części swoich salonów tzw. „new shop concept”. Celem nowego projektu jest zbudowanie odpowiedniego nastroju oraz właściwe eksponowanie kolekcji przy równoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.

Narzędziem do osiągnięcia celu stało się energooszczędne oświetlenie LED mające zachęcić klientów do wejścia do sklepu oraz zapewnić maksymalny komfort podczas zakupów. Dzięki nowemu oświetleniu udało się zmniejszyć zużycie energii nawet o 35 proc. Zmiana oświetlenia przełożyła się na zmniejszenie kosztów operacyjnych Vistula Group w efekcie czego szybki zwrot inwestycji. Ponadto wprowadzone nowe technologie są o wiele trwalsze oraz bardziej przyjazne środowisku, co stanowi dodatkową wartość. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych opraw LED Vistula Gorup nie tylko zaoszczędziła, ale również ma szansę na zwiększenie swoich zysków poprzez lepsze eksponowanie produktów.

Firma Wojnarowscy sp. z o. o. to dostawca źródeł światła i opraw LED pod marką Spectrum, miała znaczący udział w realizacji nowego konceptu oświetlenia salonów Vistula Group. Firma zaprojektowała oraz dostarczyła oświetlenie LED marki Spectrum w 21 nowopowstałych salonów Vistula i Wólczanka oraz dostarczyła oświetlenie do ponad dwudziestu modernizowanych.

Ponad dwudziestoletnia obecność firmy Wojnarowscy sp. z o.o. na rynku oświetleniowym, zebrane doświadczenia i wiedza pozwalają na realizację najbardziej nietypowych projektów. Firma w swojej ofercie posiada oświetlenie dla obiektów handlowych, biur, przemysłu, budynków użyteczności publicznej, architektury zewnętrznej oraz oświetlenie do zastosowań specjalnych. Dzięki zespołowi projektantów, inżynierów oraz sprzedawców firma oferuje pomoc i doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji.

Z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie opraw LED marki Spectrum LED można będzie się zapoznać podczas Shopping Center Forum 2014 na stoisku 4.111.