Bitcoin e-commerce

Bitcoin PayPal

Kryptowaluta akceptowana będzie przez platformę płatniczą Braintree, którą rok temu PayPal przejął za 800 milionów dolarów. Płatności Bitcoinem zostaną zintegrowane we współpracy z firmą Coinbase.

Pierwsze sygnały o tym, że PayPal może być zainteresowany wprowadzeniem Bitcoinów, pojawiły się już w lutym 2014, gdy prezes eBay Joe Donahoe zdradził, że PayPal przygląda się rynkowi kryptowalut. Teraz integrację z Bitcoinem oficjalnie potwierdziła firma Coinbase. Jest to międzynarodowy portfel elektroniczny wyspecjalizowany w transakcjach kryptowalutami. Należąca do PayPal platforma Braintree nawiązała z tą firmą współpracę właśnie w celu zintegrowania płatności Bitcoinem.

Zwiększyć konwersję w m-commerce

Jak twierdzi prezes Braintree, Bill Ready, celem integracji z walutą wirtualną jest uproszczenie procesu płatności na urządzeniach mobilnych. Ready zauważa, że konwersja z tych urządzeń jest nadal niewielka w stosunku do liczby transakcji dokonywanych na komputerach stacjonarnych. Szef Braintree tłumaczy to faktem, że wprowadzanie danych karty kredytowej na małym ekranie jest o wiele bardziej uciążliwe niż wpisywanie ich za pomocą klawiatury. A przecież ponad połowa procesów zakupowych odbywa się na urządzeniach mobilnych (15% za pośrednictwem smartfonów).

Dlatego po miesiącach testów Braintree uruchamia zintegrowany z Bitcoinem system płatności, który umożliwi akceptowanie transakcji jednym dotknięciem ekranu. Nie będzie trzeba wprowadzać nazw użytkownika ani haseł. Wśród sklepów, które brały udział w testach znalazły się: Jane.com, ParkWhiz, StubHub oraz Type Tees by Threadless.

Minimalna prowizja

Integracja Bitcoinów z Braintree to pierwszy krok do wprowadzenia płatności kryptowalutą na platformie płatniczej PayPal. Spółka matka traktuje bowiem Braintree jako narzędzie do wprowadzania i wypróbowywania nowych rozwiązań.

Nowa opcja płatności ruszy w ciągu kilku miesięcy. Sprzedawcy korzystający z oprogramowania Braintree będą mogli dodać Bitcoin jako jedną z metod płatności. W tym celu będą musieli korzystać  z wirtualnego portfela Coinbase. Integracja ta umożliwi automatyczne przeliczanie waluty tak, aby sprzedawca nie musiał sam operować Bitcoinami. Za transakcję pobierane będzie 1% prowizji.

Obecnie z płatności Braintree korzystają czołowi  gracze na rynku e-commerce tacy jak Uber, serwis Airbnb, ale też serwis Dropbox.