Galeria Aviator
Galeria Aviator

 

Galeria Aviator

Podczas tegorocznej edycji Shopping Center Forum 2014 Fall Edition spółka Rank Progress zaprezentuje swoją najnowszą inwestycję – Galerię Avaitor w Mielcu, której budowa ma ruszyć jesienią br., a także planowane projekty, m.in. w Kołobrzegu, Wejherowie oraz Terespolu.

Rank Progress, już po raz kolejny zaprezentuje swoje inwestycje podczas targów Shopping Center Forum, które odbędą się w Hali EXPO XXI w Warszawie, w dniach 17 – 18 września. Deweloper spotka się z najemcami oraz przedstawi wszystkie aktualnie realizowane przez siebie projekty – Park Handlowy Miejsce Piastowe k. Krosna oraz Galerię Awiator w Mielcu, a także inwestycje w Kielcach, Wejherowie, Olsztynie, Krośnie, Kołobrzegu, Duchnowie oraz Terespolu, które obecnie znajdują się na etapie planowania.

– Nasza obecność na jesiennych Targach Shopping Center Forum jest już niemal tradycją. To idealna okazja do zaprezentowania projektów naszym wieloletnim parterom biznesowym oraz nowym sieciom handlowym, wchodzącym dopiero na polski rynek. Podczas targów poznajemy też innowacyjne koncepty, które możemy włączyć w ofertę naszych centrów handlowych. Obecnie realizujemy atrakcyjne inwestycje – jesteśmy już na finiszu budowy Parku Handlowego Miejsce Piastowa k. Krosna, a wkrótce zaczynamy nasz priorytetowy projekt – Galerię Aviator w Mielcu, która będzie prawdziwą perełką w naszym portfolio. Dodatkowo mamy kilka nowych propozycji z wysokim potencjałem – centra handlowe w Kołobrzegu, Wejherowie i Terespolu, które mimo że są jeszcze na etapie planowania, już cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najemców – mówi w rozmowie z portalem Retailnet – Piotr Kowalski, dyrektor ds. komercjalizacji Rank Progress SA.

Na stoisku dewelopera – numer 7.8 – wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać ze specjalistami z działu komercjalizacji Rank Progress oraz poznać szczegóły dotyczące współpracy.

Obecnie Rank Progress realizuje kolejny projekt z zakresu małoformatowych centrów handlowych w miastach liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców – Park Handlowy w Miejscu Piastowym k. Krosna. Obiekt będzie miał 4,7 tys. mkw. powierzchni handlowej, przystosowanej pod wynajem. Prace na terenie inwestycji rozpoczęły się w maju br., a ich zakończenie planowane jest na czwarty kwartał br.

Deweloper przygotowuje się także do rozpoczęcia budowy Galerii Aviator w Mielcu – spółka złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę obiektu i prowadzi procedurę wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji. Galeria Aviator będzie liczyć blisko 34 tys. mkw. powierzchni całkowitej i ponad 26 tys. mkw. powierzchni najmu. W kompleksie znajdą się m.in.: butiki odzieżowe i obuwnicze największych sieciowych marek, liczne punkty handlowe i usługowe, strefa Food Court, hipermarket typu Dom i Ogród, supermarket spożywczy, centrum fitness, market RTV/AGD oraz wygodny parking na 1,1 tys. miejsc. Powstanie tam również pierwszy w regionie multipleks kinowy.

Podczas targów Shopping Center Forum Rank Progress przedstawi także projekty zlokalizowane m.in. w Kołobrzegu, Wejherowie oraz Terespolu, które znajdują się na etapie planowania.

Galeria Kołobrzeg powstanie w Budzistowie koło Kołobrzegu. Powierzchnia całkowita centrum to ok. 34 tys. mkw. Znajdą się w niej m.in.: market spożywczy i elektroniczny, market typu dom i ogród oraz sieciowe butiki. Klienci będą mieli do swojej dyspozycji ok. 950 miejsc parkingowych.

Galeria handlowa w Wejherowie, o powierzchni całkowitej ok. 35 tys. mkw. będzie bezpośrednio oddziaływała na region zamieszkały przez prawie 300 tys. osób. Obecnie trwają prace nad projektem budowlanym centrum.

Regionalne Centrum Handlowe Terespol zlokalizowane przy przejściu granicznym z Białorusią będzie największym obiektem handlowym w tej części województwa lubelskiego. Całkowita powierzchnia planowanego obiektu to ok. 30 tys. mkw. Znajdzie się w nim m.in. market budowlany typu Dom i Ogród oraz galeria handlowa z supermarketem spożywczym.

Makroregionalne centrum handlowe Jaroty, usytuowane w południowej części Olsztyna, w bezpośredniej strefie oddziaływania obejmuje ponad 260 tysięcy osób. W przygotowywanym centrum znajdą się między innymi: market budowlany, park handlowy, parking na ponad 1100 miejsc oraz wielosalowe kino.

W Kielcach Rank Progress przygotowuje budowę makroregionalnego centrum handlowego o powierzchni całkowitej 86 tys. mkw. Znajdzie się w nim m.in. hipermarket spożywczy, market typu Dom i Ogród, Retail park, market meblowy oraz galeria handlowa. Dla centrum przewidywanych jest ponad 7,5 tys. miejsc parkingowych.

Prezentacje projektów realizowanych przez Rank Progress będą się odbywały na stoisku wystawcy 7.8 oraz podczas Project & Retail Flash – kilkuminutowych prezentacji projektów deweloperskich i sieci handlowych wyświetlanych w głównej sali konferencyjnej Shopping Center Forum.