Balustrady Q-railing
Balustrady Q-railing

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 firma Q-railing na stoisku 7.1. zaprezentuje systemy balustrad oferowane i wielokrotnie sprawdzone w centrach handlowych i innych dużych obiektach publicznych.

– Doświadczenie związane z realizacją systemów balustrad w centrach handlowych pokazuje, że realizując każdy kolejny projekt musimy uwzględnić interes różnych grup. Najemcy powierzchni handlowej oczekują maksymalnej widoczności dla swoich sklepów, architekci chcą uzyskać perfekcyjny wygląd zgodnie z wizją i projektem, firmy budowlane poszukują łatwych w montażu elementów, deweloperzy oczekują, że nowy obiekt będzie łatwo wynająć i utrzymać, wszyscy oczekują, że zastosowane produkty spełniać będą najwyższe normy bezpieczeństwa. Dlatego stosowane produkty muszą spełnić wiele oczekiwań – twierdzą eksperci z firmy Q-railing.

Firma Q-railing posiada duże doświadczenie, jeśli chodzi o dostarczanie systemów balustrad dla dużych obiektów, takich jak centra handlowe, muzea, hale sportowe, lotniska.

– Opracowaliśmy balustrady systemowe oraz specjalne metody zarządzania projektami, aby spełnić potrzeby i wymagania wszystkich zaangażowanych stron – mówią redakcji Retailnet eksperci z Q-railing.

Najczęstszym rozwiązaniem stosowanym w centrach handlowych jest seria produktów Q-railing Easy Glass, obejmujący szeroki wybór balustrad całoszklanych. Oferowany asortyment zawiera systemy balustrad szklanych montowanych z zastosowaniem zacisków i adapterów do szkła oraz różnorodnych profili bazowych. Systemy balustrad Q-railing można montować wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz, możliwy jest montaż boczny i podłogowy.

Z kolei seria produktów Easy Glass 3kN zaprojektowana została, aby przenosić duże obciążenia zapewniając jednocześnie przejrzystość. Pozwala także uzyskać efekt otwartej przestrzeni i nieograniczonej swobody. System przenosi obciążenie do 3 kN i spełnia światowe normy budowlane i dotyczące bezpieczeństwa, zatem idealnie nadaje się do zastosowania w zatłoczonych miejscach publicznych.

Najnowszy system balustrad Q-railing to Easy Glass Pro. Jest to jedyny system, który umożliwia wykonanie regulacji poszczególnych paneli szklanych od jednej strony, i to od środka. Pro oferuje cztery różne profile, które mogą stanowić dopełnienie wystroju budynku lub wnętrza, a z drugiej strony pozwalają uprościć i przyspieszyć montaż. Dwa z nich posiadają kształty F i Y. Umożliwiają one instalację równo z krawędzią podłogi, a nawet wystająco.

Q-railing opracowuje systemy balustrad. Produkty firmy wykorzystywane są jako zabezpieczenie wzdłuż schodów, a także jako barierki na balkonach i najwyższych piętrach. Systemy balustrad Q-railing można zobaczyć w budynkach mieszkalnych, sklepach, biurach oraz w obiektach użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe, muzea, stadiony, baseny i lotniska.