Aleksander Walczak
Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty

Spółka Dekada Realty – polski deweloper, budujący sieć centrów typu convenience, podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum zaprezentuje już istniejące obiekty oraz projekty, których otwarcie planowane jest na rok 2015: Dekadę Malbork oraz Dekadę Ciechanów.

– Jednym z najważniejszych filarów strategii promocyjnej naszej firmy jest udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Shopping Center Forum jest jedną z najważniejszych imprez branży retail w Polsce. To doskonała okazja, by odbyć rozmowy zarówno z przedstawicielami sieci handlowych jak i innymi deweloperami. Dyskusje te często skutkują później wieloma cennymi kontaktami i relacjami biznesowymi. Mamy nadzieję, że nasze oryginalnie i ciekawie zaaranżowane stoisko będzie przez uczestników targów licznie odwiedzane. Podczas tegorocznej edycji oprócz już zrealizowanych obiektów, zaprezentujemy także planowane oraz obecnie budowane przez nas inwestycje: galerię w Malborku oraz centrum handlowo-komunikacyjne w Ciechanowie – mówi portalowi Retailnet Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Dekada Malbork
Dekada Malbork

Wśród prezentowanych przez Dekadę Realty projektów znajdzie się Dekada Malbork – dziesiąta z kolei inwestycja spółki, której budowa ruszyła kilka tygodni temu. Obiekt został zaplanowany jako dwukondygnacyjna galeria handlowa, zlokalizowana w samym sercu miasta – pomiędzy główną arterią komunikacyjną – Al. Rodła oraz popularnym, śródmiejskim deptakiem – ul. Kościuszki. Położenie w sąsiedztwie dworców PKP i PKS oraz pobliskich osiedli mieszkaniowych, zagwarantuje duży przepływ klientów, którzy będą mogli oszczędzić czas robiąc wszystkie najpotrzebniejsze zakupy w jednym miejscu. W obiekcie o powierzchni najmu 5, 4 tys. mkw. znajdzie się 20 lokali, w tym sklepy obuwnicze i odzieżowe, salon ze sprzętem RTV i AGD, drogeria, apteka i inne punkty handlowe i usługowe. Galeria dysponować będzie parkingiem podziemnym na 100 miejsc. Zasięg obiektu obejmuje 96 tys. mieszkańców. Otwarcie Dekady Malbork zaplanowane jest na IV kwartał 2015 r.

Na tegorocznym Shopping Center Forum Dekada Realty zaprezentowana zostanie także Dekada Ciechanów – centrum handlowe typu strip mall, zintegrowane z dworcem autobusowym. Będzie to już czwarta (po Myślenicach, Nowym Targu i Brodnicy) inwestycja łącząca funkcję handlowo-usługową z funkcją komunikacyjną, zrealizowana przez spółkę Dekada. Obiekt zlokalizowany będzie przy ul. Sienkiewicza – na miejscu obecnego dworca autobusowego i tuż przy drodze krajowej nr 60, będącej główną arterią komunikacyjną regionu. Obiekt o powierzchni 2,4 tys. mkw. GLA będzie obejmował 7 markowych sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych. W bezpośrednim zasięgu obiektu znajdzie się 85 tys. mieszkańców, a jego otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2015 r.

Wszystkie projekty Dekady będzie można zobaczyć podczas Shopping Center Forum na stoisku nr 4.8. Forum odbędzie się 17-18 września 2014 w Warszawie.