Galeria Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim
Galeria Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim

Projekt centrum handlowego Galeria Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim, realizowany przez Galerię Piast sp. z o.o. zostanie zaprezentowany podczas wrześniowych targów SCF 2014. O szczegółach inwestycji będzie można porozmawiać z przedstawicielami firmy na stoisku nr 6.7.

– Obecnie rozpoczynają się prace budowlane Galerii Manhattan, której generalnym wykonawcą jest PBU Interbud-West Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego – mówi portalowi Retailnet.pl mówi Jacek Sowiński, członek zarządu Galeria Piast sp. z o.o.

– Aktualny stan komercjalizacji obiektu zbliża się do 50 proc. licząc metodą przychodową. W galerii przewidujemy otwarcie kina – Cinema 3D, place zabaw dla dzieci, food court, market spożywczy sieci Czerwona Torebka. Możemy dzisiaj podać, że będzie również duży sklep sportowy Paolo, salon optyczny Lens Group, operatorzy sieci komórkowych. Natomiast z marek modowych liczymy na udział w projekcie marek Troll-a i Top Secret. Na poziomie parkingu będzie myjnia dla samochodów. Planowane otwarcie Galerii Manhattan to 2015 rok.

– Liczymy na to, że udział w Shopping Center Forum pozwoli nam zaprezentować nasze przedsięwzięcie najemcom powierzchni handlowych, pomoże w dalszej komercjalizacji obiektu oraz nawiązaniu kontaktów z zarządcami i inwestorami – dodał Jacek Sowiński.

Galeria Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim powstaje na działce o powierzchni ponad 10,6 tys. mkw. Powierzchnia całkowita obiektu to 23,2 tys. mkw., użytkowa 20,1 tys. mkw., a handlowa zajmie 9,4 tys. mkw. Na potrzeby galerii powstanie parking na poziomie -1 na 147 miejsc, który zajmie powierzchnię prawie 5,9 tys. mkw. Natomiast parking na zewnątrz będzie dysponowała 153 miejscami. Na poziomie 0 znajdzie się wejście główne do Galerii Manhattan oraz powierzchnia handlowa, a poziom +1 zaoferuje powierzchnie handlowo-rozrywkową z gastronomią.

Galeria Manhattan zlokalizowana będzie w północnej części Gorzowa Wielkopolskiego, dzielnicy Górczyn. Mieszka tutaj ponad 40 tys. mieszkańców.