moovel mytaxi

Firma moovel GmbH przejęła 100% udziałów w spółce Intelligent Apps, która jest twórcą popularnej aplikacji do zamawiania taksówek – mytaxi. O kulisach przejęcia i planach rozwoju Evigo rozmawia z Krzysztofem Urbanem, dyrektorem zarządzającym mytaxi Polska.

Utworzona w 2009 roku mytaxi jest jedną z najbardziej znanych aplikacji umożliwiających bezpośrednią komunikację między pasażerem a taksówkarzem. Program został już pobrany 10 milionów razy – na urządzenia iOS, Android oraz od niedawna także Windows Phone. Od początku 2012 r. spółka moovel (wówczas jeszcze jako car2go Deutschland GmbH) posiadała udziały w mytaxi.

„Przejmując mytaxi inwestujemy w dalszy rozwój usług mobilnych w miastach w Europie, Ameryce Północnej oraz innych częściach świata. Wspólnie chcemy wzmacniać pozycję lidera w skali międzynarodowej i pozostać w roli pioniera usług mobilnych, oferując rozwiązania ułatwiające transport w mieście”  – powiedział Robert Henrich, CEO moovel GmbH.

Integracja w jedną aplikację

Platforma mobilna moovel umożliwia klientom porównywanie pod względem ceny i czasu jazdy różnych usług transportowych takich jak wynajem samochodu, komunikacja miejska, przejazd taksówką czy wynajem roweru. Usługa znajduje zastosowanie wśród użytkowników indywidualnych, ale też firm i organizacji.

Windows Phone mytaxi
Aplikacja mytaxi w wersji na Windows Phone

Od lutego 2013 z platformą mobilną moovel zintegrowana jest aplikacja mytaxi. Moovel prowadzi też car2go, wypożyczalnię niewielkich, miejskich samochodów. W tej chwili  car2go działa w 26 miastach i posiada ponad 800.000 klientów, którzy regularnie korzystają z charakterystycznych, biało-niebieskich aut. „Car2go już wkrótce rozpocznie działalność w Warszawie” – zdradza Krzysztof Urban.

Plany mytaxi w Polsce

Aplikacja mytaxi w przeciwieństwie do Uber zrzesza licencjonowanych przewoźników. Obecnie jest to 600 kierowców. Każdy z nich (oprócz standardowej procedury otrzymania licencji) jest weryfikowany przez mytaxi. W Polsce mytaxi wyposaża kierowców w smartfony. Kierowcy mogą wypożyczyć urządzenia od mytaxi w konkurencyjnych cenach.

„Planujemy uruchomienie mytaxi w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Trójmieście. W każdym kolejnym  mieście będziemy rekrutować taksówkarzy. Priorytetem jest popularyzacja aplikacji wśród firm i organizacji” – zapowiada Krzysztof Urban.

Aplikacja mytaxi a e-commerce

Mytaxi świadczy również usługi logistyczne. Za pomocą taksówek mytaxi firmy mogą wysyłać dokumenty oraz niewielkie przedmioty, na przykład między biurami znajdującymi się w danym mieście. Usługa jest szczególnie popularna w Warszawie, a koszt dostarczenia zleży od odległości. Kierowca również może wysiąść z auta i wejść do biura by odebrać lub dostarczyć przesyłkę – wiąże się to jednak kosztem 10 złotych.

Opcja „przesyłka” jest dostępna także przez aplikację mobilną.