Delivery Hero e-commerce

Niemiecka firma Delivery Hero, właściciel polskiego portalu PizzaPortal.pl, otrzymała kolejny zastrzyk finansowy. Kapitał pochodzi od dwóch dotychczasowych inwestorów oraz jednego nowego. Jest nim firma Vostok Nafta.

Grupa Delivery Hero, której częścią jest PizzaPortal.pl, ogłosiła pozyskanie dofinansowania w wysokości 350 milionów dolarów. Ta runda finansowania zrealizowana została przez dotychczasowych inwestorów, w tym między innymi przez Insight Venture Partners i Kite Ventures, a także po raz pierwszy przez Vostok Nafta. Fundusze posłużą głównie do inwestycji na dotychczasowych rynkach. Łączna wartość finansowania firmy wzrosła do 635 milionów dolarów.

Kolejne przejęcia

Firma umożliwia zamawianie jedzenia z ponad 75 tysięcy restauracji w ponad 23 krajach na pięciu kontynentach, w tym w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Chinach, Indiach, a także za pośrednictwem PizzaPortal.pl w Polsce. Restauracje partnerujące serwisom należącym do Delivery Hero zarabiają ponad miliard dolarów rocznie na zamówieniach składanych przez internet i przez aplikacje mobilne.

Ostatnio firma Delivery Hero przejęła jednego z największych konkurentów na rynku niemieckim, czyli portal Lieferhed. W Niemczech firma sprzedaje także za pośrednictwem portalu pizza.de.

Płatności bitcoinem

Pizzaportal.pl to największy w Polsce serwis do zamawiania posiłków. Znaleźć w nim można oferty prawie trzech tysięcy restauracji z całej Polski. Serwis oferuje pełen wybór dań oraz metod płatności. Portal, jako pierwszy biznes e-commerce w Polsce wprowadził możliwość płacenia wirtualną walutą bitcoin.

Spółka Restaurant Partner Polska na początku należała do szwedzkiej grupy OnlinePizza Norden, która w kwietniu 2012 roku została przejęta przez niemieckiego inwestora Delivery Hero za kwotę 120 mln złotych.