Galeria Galena w Jaworznie
Galeria Galena w Jaworznie

W 2014 roku rozpoczęła się budowa galerii handlowej Galena w Jaworznie. Jest to – jak dotychczas – największa i najważniejsza inwestycja Grupy P.A. Nova, realizowana poprzez spółkę celową Galeria Galena sp. z o.o. Łączna planowana powierzchnia najmu wynosi ponad 31 tys. mkw. Obecnie trwają prace polegające na wzmocnieniu gruntu oraz prace żelbetowe. Planowany termin otwarcia obiektu to IV kwartał 2015 roku.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.

Galeria Galena to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe powstające na terenie miasta Jaworzna – ostatniego prawie 100-tys. miasta w Polsce bez galerii handlowej. Powstaje ona przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta na obszarze prawie 6,2 ha powierzchni. Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu z salami rozrywki dla dzieci, centrum zakupów i strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem. W obiekcie znajdzie się ponad 100 lokali handlowo-usługowych i około 900 miejsc parkingowych.

Spółka P.A. Nova SA ma podpisane 3 umowy kredytowe z bankiem BOŚ SA na łączną kwotę 138,5 mln zł, która została przeznaczona na budowę galerii handlowej Galena w Jaworznie. Pożyczka z unijnego programu Jessica wyniosła 72 mln zł, kredytu komercyjnego – 57 mln zł oraz kredytu odnawialnego – 9,5 mln zł.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Są to między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.

W latach 2002 – 2013 P.A. Nova wykonała niemal 60 obiektów handlowych dla odbiorców zewnętrznych. Obecnie głównymi odbiorcami realizowanych inwestycji są następujące sieci handlowe: Kaufland, Aldi, Tesco i Intermarché.