donde fashion

Serwis Donde ma ambicje zmienić oblicze e-commerce. Aplikacja jest w stanie samodzielnie dobrać ubrania, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom. Evigo rozmawia z Liat Zakay, założycielką firmy Donde Fashion.

Każdy z nas spotyka się z sytuacją, gdy nie można odnaleźć w sieci poszukiwanego przedmiotu. Zdarza się, że w sklepie czy na ulicy zobaczymy coś, co nas urzeka, ale namierzenie tej rzeczy w internecie okazuje się niemożliwe. Aplikacja Donde zapobiega takim sytuacjom, bo daje możliwość zdefiniowania czego dokładnie szukamy, a program sam dobierze ubranie które najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Donde otrzymuje prowizję za każdy zakup za pomocą aplikacji.

Frustracja wpływa na kreatywność

Aplikacja jest dostępna od dwóch miesięcy i jest jeszcze w fazie beta. Liat Zakay wpadła na jej pomysł gdy sama spotkała się problemem doboru sukienki.

„Pewnego dnia idąc ulicą zauważyłam kobietę w pięknej sukience. Niestety, zanim zdążyłam zapytać gdzie ją kupiła, kobieta zniknęła za rogiem. Przez kolejne dni bezskutecznie szukałam tej sukienki zarówno w sieci jak i w sklepach stacjonarnych. Było to wyjątkowo frustrujące. Właśnie wtedy pomyślałam o aplikacji, która uprości proces wyszukania ubrań” – mówi Liat Zakay.

donde fashion
Aplikacja została zaprojektowana przez zespół Donde

Sukienka na każdą okazję

W tej chwili aplikacja pozwala na wyszukiwanie jedynie sukienek. Po instalacji programu (obecnie aplikacja jest dostępna tylko na urządzenia z system iOS) użytkownik jest proszony o podanie jej koloru. Później można zdefiniować długość, rodzaj dekoltu, wzór, markę itp. Można też wybrać rodzaj wydarzenia na jaki się wybieramy. Jeśli więc szukamy sukienki na spotkanie biznesowe, Donde dobierze odpowiedni krój na taką okazję. Zupełnie inne propozycje pojawią się na ekranie jeśli planujemy wypad nie wieczorną potańcówkę.

donde event
Selekcja dokonuje się w zależności od okazji na jaką potrzebny jest strój

 

W aplikacji możemy również stworzyć własny profil, w którym możemy zapisać wybrane przez nas przedmioty. Co więcej, możemy się łączyć z innymi użytkownikami aplikacji i podejrzeć ich kolekcję. Wszystkie propozycje mogą być przesyłane do znajomych za pomocą portali społecznościowych – Twitter, Facebook oraz Pinterest.

Użytkownicy są informowani o liczbie dostępnych przedmiotów w e-sklepie danego detalisty. W celu finalizacji zamówienia wystarczy kliknąć w przycisk „kup teraz”. Wtedy użytkownik przenoszony jest na stronę sklepu lub producenta w celu dokonania zakupu. „Nasza technologia pozwala przeglądać strony e-commerce i zbierać informacje o unikalnych cechach produktów – informacje pobierane są ze zdjęć lub opisów. Później nasz algorytm dobiera produkty dla klientek w zależności od wybranych przez nie cech” – tłumaczy Zakay.

Przyszłość Donde

Liat Zakay zdradza, że już niebawem aplikacja będzie dostępna na urządzenia z systemem Android. Ale priorytetem dla startupu jest w tej chwili dodanie kolejnych opcji wyszukiwania oraz dodanie produktów innych niż sukienki.

„Donde stanie się aplikacją za pomocą której będziemy wyszukiwać wszystkie produkty. Jeśli przedmiot którego szukamy posiada cechy charakterystyczne i jest sprzedawany online, Donde go znajdzie. Chcemy zmienić sposób w jaki ludzie szukają produktów. Wyszukiwane po fizycznym wyglądzie to przyszłość e-commerce” – podsumowuje Liat Zakay.