everytap ibeacon

Użytkownicy Everytap zbierają w klubach, restauracjach i barach punkty, które później mogą wymieniać na nagrody. Wszystko dzieje się z wykorzystaniem technologii iBeacon opracowanej przez Apple. O szczegółach działania serwisu rozmawiamy z jego współzałożycielem, Adamem Pachuckim.

everytap ios

Urządzenia Beacon wykorzystują standard wymiany danych Bluetooth Low Energy, za pomogą którego łączą się z zainstalowaną w telefonie aplikacją. Technologia Beacon jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym zwłaszcza w branży retail. Można ją wykorzystywać m.in. do wysyłania specjalnych powiadomień o promocjach czy nowościach w sklepach. W promowaniu systemu Beacon przoduje m.in. polska marka Estimote – urządzenia jej produkcji zostały wykorzystane podczas tworzenia aplikacji Everytap.

Obecnie aplikacja ma zastosowanie Warszawie oraz Trójmieście. Mogą z niej korzystać osoby posiadających urządzenia z systemem iOS. „Pomysł wziął się z rozmów z właścicielami knajp. Wielu z nich chce zacieśniać więzi z użytkownikami i mieć możliwość monitorowania ruchu, oczywiście z zachowaniem prywatności. Nasz serwis zapewnia realne interakcje pomiędzy knajpą a użytkownikiem” – mówi Adam Pachucki z Everytap.

everytap punkty
Aplikacja Everytap

Everytap umożliwia otrzymywanie nagród nie tylko za złożone zamówienie, ale też za same wizyty w danym miejscu i ilość spędzonego w nim czasu. Zdobyte w ten sposób punkty użytkownicy mogą wymieniać na darmowe posiłki, drinki oraz drobne gadżety. Dzięki technologii iBeacon cały proces odbywa się szybko i sprawnie. Użytkownicy Everytap, wchodząc do miejsc współpracujących z serwisem, są witani notyfikacją na telefonie.

everytap aplikacja
Aplikacja Everytap

„Wkrótce zaproponujemy alternatywę dla pieczątek otrzymywanych przy wejściu do klubu” – mówi Kamil Łukasiewicz, jeden z projektantów aplikacji. „Wiemy jak wykorzystać technologię iBeacon do wygodniejszego składania i opłacania zamówień przy barze, czy kupowania biletów, stojąc w kolejce na koncert. Chcemy, by nasi użytkownicy ruszając w miasto mogli zostawiać swoje portfele w domach” – dodaje.

everytap lokalizacje
Aplikacja pokazuje lokale w naszej okolicy

Najbliższe plany rozwoju serwisu to udostępnienie aplikacji dla użytkowników posiadających urządzenia z systemem Android oraz skalowanie działalności w kolejnych miastach. Finalizowane są też rozmowy dotyczące inwestycji, które pomogą w starcie Everytap na rynkach zagranicznych. Nieoficjalnie wiadomo, że swoje zainteresowanie wykazał już m.in. założyciel jednej z największych w Polsce platform e-commerce.

„Aplikacja na Androida będzie dostępna jeszcze w tym roku. Od początku zakładaliśmy ekspansję zagraniczną – stąd nazwa serwisu, branding i anglojęzyczne kanały komunikacji” – podsumowuje Adam Pachucki.