CH Posnania
CH Posnania

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, do końca września br. na terenie inwestycji Centrum Posnania zakończą się prace związane z usunięciem gruntu pod fundamenty. Obecnie realizowana jest z infrastruktura drogowa wokół obiektu. Firma Apsys przeznaczy na ten cel około 80 mln zł, powstanie m.in. 6 km nowych dróg, 4 km ścieżek rowerowych.

9 lipca br. firma Apsys rozpoczęła w Poznaniu realizację nowego centrum o powierzchni handlowej 100 tys. mkw. Koszt inwestycji sięga 300 mln euro. Kompleks, którego otwarcie jest zaplanowane na drugą połowę 2016 r. będzie największym centrum handlowym w województwie wielkopolskim oraz trzecim pod tym względem w całej Polsce.

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 firma Apsys zaprezentuje realizowaną w Poznaniu galerię handlową Centrum Posnania. O szczegółach inwestycji będzie można porozmawiać z przedstawicielami firmy na stoisku nr 2.1.

Projekt jest realizowany w ramach rządowego programu „Inwestycje Polskie”. Jest on częścią wdrażanego przez miasto Poznań planu rewitalizacji dzielnicy Rataje. Centrum przyczyni się do rozwoju nowej infrastruktury oraz modernizacji dróg i rozwiązań komunikacyjnych, co zwiększy bezpieczeństwo i wygodę lokalnej społeczności. Finansowanie zapewnia konsorcjum banków, w skład którego wchodzą Bank Gospodarstwa Krajowego, Berlin Hyp oraz ING. W pracach związanych z budową obiektu zaangażowanych będzie ok. 3 tys. osób, tyle samo – pośrednio i bezpośrednio – znajdzie pracę po jego otwarciu. Posnania znacząco wpłynie na wzrost atrakcyjności osiedla Rataje, które zyska lepszy dostęp do oferty zakupowej oraz rozrywkowo-rekreacyjnej, nowe restauracje i kawiarnie oraz szerokie spektrum usług skupionych w jednym obiekcie.

Ze względu na wielkość i zróżnicowanie oferty – około 300 najemców – klienci będą mogli zaspokoić swoje indywidualne oczekiwania i gusta. Pod jednym dachem znajdzie się 40 wielko- i średniopowierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji oraz kawiarni. Na gości będzie czekało 3300 miejsc parkingowych.

CH Posnania
CH Posnania

Centrum Posnania zostało zaprojektowane przez RTKL, architektów znanych z realizacji takich projektów jak Metropolis w Moskwie czy Westfield w San Francisco. Posnania wyróżniać się będzie m.in. przeszkloną fasadą, przestronnymi wnętrzami (Forum, Rotunda, Boulevard) oraz dotąd niespotykanymi w Polsce witrynami sklepowymi o podwójnej wysokości sięgającej 8 metrów. Na zewnątrz kompleksu znajdą się tarasy, ogród zimowy, fontanny i pasaże.

Posnania będzie obiektem wybudowanym i zarządzanym ekologicznie – przy użyciu energooszczędnych materiałów, systemów zarządzania odpadami oraz redukcji emisji zanieczyszczeń, co pozwoli spełnić normy certyfikatu BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Planowana zieleń dookoła i liczne ścieżki oraz udogodnienia dla rowerzystów tworzą z Posnanii miejsce przyjazne i integrujące.

Klienci otrzymają do dyspozycji darmową sieć WiFi dostępną w całym centrum z możliwością geolokalizacji danego sklepu lub samochodu na parkingu, cyfrowe mapy, możliwość płatności mobilnych.