Knight Frank
Knight Frank

Jak zwiększać wartość centrów handlowych na rynku – to głównie temu zagadnieniu poświęcona będzie obecność Knight Frank na Shopping Center Forum 2014. Firma planuje bowiem podczas jesiennej edycji tragów zaprezentować swoją najnowszą usługę – Retail Asset Management.

– Specjalizujemy się w doradztwie skoncentrowanym przede wszystkim na repozycjonowaniu obiektów handlowych w obliczu coraz większej konkurencji i zmieniającego się zapotrzebowania w tym segmencie rynku – mówi portalowi Retailnet Agnieszka Mielcarz, dyrektor Działu Retail Asset Management w polskim oddziale Knight Frank. – Nasza oferta strategicznego zarządzania wartością nieruchomości handlowych obejmuje m.in. opracowanie i wdrożenie strategii, analizę struktury oraz alokację najemców w obiekcie handlowym, komercjalizację czy też doradztwo w zakresie kosztów operacyjnych i restrukturyzację – wyjaśnia Agnieszka Mielcarz.

Usługa Retail Asset Management ofertowana przez Knight Frank wyróżnia się tym, iż projekt może być obsługiwany kompleksowo przez zespół specjalistów z różnych działów. Obejmuje ona wstępną wycenę, analizę sytuacji wyjściowej i zdefiniowanie problemów, poprzez przygotowanie i wdrożenie planu działania, co jest również związane ze wsparciem przy pozyskiwaniu finansowania, aż po bieżące zarządzanie centrum, czy przygotowanie go do sprzedaży. Knight Frank posiada szeroką wiedzę na temat rynku nieruchomości handlowych w Polsce dzięki prowadzonym od lat analizom przez Dział Badań Rynku, jak i doradzaniu przy nabyciu lub sprzedaży obiektów handlowych. Firma ma także doświadczenie w wycenie centrów i obiektów handlowych. Od 2008 roku jej rzeczoznawcy wycenili 125 takich nieruchomości, w tym m.in.: CH Madison w Gdańsku, Manufakturę w Łodzi, Stary Browar w Poznaniu, Galerię Mokotów w Warszawie, Galerię Dominikańską we Wrocławiu, Galerię Echo w Kielcach. Dział Rynków Kapitałowych doradzał m.in. przy: zakupie centrum handlowego Alfa Olsztyn, sprzedaży CH Jupiter w Warszawie, organizacji refinansowania centrum handlowego Albatros w Kołobrzegu.

Podczas targów Shopping Center Forum 2014 firma Knight Frank, której doświadczenie na polskim rynku sięga 24 lat, zaprezentuje swoją ofertę na stoisku nr 5.62. Będzie na nim obecna Monika A. Dębska-Pastakia, Prezes i Partner Knight Frank w Polsce oraz Agnieszka Mielcarz, dyrektor Działu Retail Asset Management.