marcredo kutno scf

Spólka elbfonds Development po raz kolejny będzie wystawcą Shopping Center Forum. Podczas jesiennej edycji Forum spółka zaprezentuje obiekty handlowe marcredo Center oraz marcredo Compact na stoisku 5.5.

Od 2007 roku elbfonds Development oddał do użytkowania 8 projektów, m.in. w Ciechanowie, Szczecinie, Poznaniu, Oławie, Świebodzicach i Pruszczu Gdańskim. 29 maja 2014 roku. otwarto kolejne centrum – marcredo Center Kutno. Jesienią br. planowane jest otwarcie marcredo Center w Piekarach Śląskich. W planach jest także budowa kolejnych projektów, m.in. w Myśliborzu, Kołobrzegu, Głogowie, Zawierciu.

Obecnie elbfonds Development prowadzi remodeling Centrum Handlowego Józefosław w pobliżu Piaseczna, podnoszący jego standard i funkcjonalność oraz pracuje nad uatrakcyjnieniem oferty handlowo-usługowej. Dzięki temu, Centrum Handlowe Józefosław dołączy do sieci handlowej marcredo, która jest autorską koncepcją elbfonds Development rozwijaną na terenie całej Polski. Centrum Józefosław otrzyma nową nazwę – marcredo Compact Józefosław.
marcredo Compact to nieduże obiekty handlowo-usługowe typu convenience center, przeznaczone na szybkie, wygodne zakupy, zaspokajające codzienne potrzeby okolicznych mieszkańców. Taka formuła idealnie pasuje do charakteru centrum handlowego w Józefosławiu. Po zakończeniu prac budowlano-dekoracyjnych obiekt zyska bardziej nowoczesną i atrakcyjną oprawę, godną wiodącej marki centrów i parków handlowych marcredo.

Z myślą o klientach centrum, w wyniku remodelingu zostaną wprowadzone liczne udogodnienia, podnoszące komfort zakupów. marcredo Compact Józefosław będzie bardziej przyjazne dla klientów z dziećmi, m.in. zostaną zamontowane automatyczne (rozsuwane) drzwi do obiektu, które ułatwią wstęp rodzicom z wózkami.

CH Józefosław
CH Józefosław

Na placu przed centrum, na koszt inwestora powstały niedawno 24 naziemne miejsca parkingowe, w tym wydzielone dla rodzin z dziećmi i niepełnosprawnych, które uzupełniają istniejący już parking na 130 pojazdów na ostatniej kondygnacji. Wkrótce rozpoczną się także prace związane z odświeżeniem wnętrz, przebudową sufitów w pasażach oraz wymianą oświetlenia na nowocześniejsze i energooszczędne. Dla zwiększenia bezpieczeństwa klientów zostanie przebudowany korytarz ewakuacyjny. Prace dekoratorskie będą prowadzone również na zewnątrz budynku. Inwestor zamontował już na elewacji nowy szyld marcredo Compact.

Elbfonds Development to wiodący, niemiecki fundusz nieruchomościowy, koncentrujący swoją działalność na polskim rynku centrów i parków handlowych. elbfonds powstał w 2006 roku w Hamburgu i od tego czasu konsekwentnie rozwija swoją działalność. Fundusz realizuje projekty handlowe według autorskiej koncepcji marcredo Center, marcredo Galeria oraz marcredo Compact (powierzchnia sprzedażowa od 1,5 tys. mkw. do 5 tys. mkw. realizowana w miastach z liczbą mieszkańców powyżej 10 tys.).

marcredo Galeria Głogów
marcredo Galeria Głogów

Na Shopping Center Forum Fall Edition 2014 elbfonds Development przedstawi m.in.: marcredo Center Kutno (łódzkie), marcredo Center Krosno (wielkopolskie), marcredo Center Szczecin (zachodniopomorskie), marcredo Center Żyrardów (mazowieckie), Centrum Handlowe Myślibórz (zachodniopomorskie), marcredo Center Piekary Śląskie (śląskie), marcredo Center Zawiercie (śląskie), marcredo Galeria Głogów (dolnośląskie).