Auchan
Auchan

We wrześniu odbywają się kolejne nowe otwarcia sklepów Auchan: Marki, Częstochowa, Kraków. 11 września ruszył hipermarket w Markach pod Warszawą, w centrum handlowym M1. To już trzeci sklep, który powstaje w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 32. działający pod szyldem Auchan w Polsce.

Sklep Auchan Marki na powierzchni ponad 9,3 tys. mkw. oferował będzie 60 tysięcy artykułów spożywczych i przemysłowych. Następne otwarcia sklepów Auchan odbędą się 18 września w Częstochowie i 25 września w Krakowie, Aleja Pokoju.

Przypomnijmy, 30 listopada 2012 roku Grupa Auchan podpisała z niemieckim dystrybutorem Metro Group umowę wstępną, mającą na celu przejęcie aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej, czyli nabycia 95 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Polsce, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji.

6 lutego 2014 roku po otrzymaniu warunkowej zgody polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Grupa sfinalizowała z Metro Group ostatni etap przejęcia 57 sklepów Real w Polsce.

Pod koniec czerwca br. w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu ruszył pierwszy hipermarket Auchan w Polsce, który powstał w wyniku przejęcia przez francuską Grupę sklepów sieci Real. Kolejna zmiana szyldu z Real na Auchan miała miejsce 3 sierpnia br. w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej.

Grupa Auchan działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku. Jest firmą prywatną, która nie jest notowana na Giełdzie. Kapitał firmy należy w 88 proc. do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, a w 12 proc. do pracowników w ramach akcjonariatu pracowniczego. W Polsce Grupa zarządza obecnie 32. hipermarketami. Zatrudnia 11 tysięcy współpracowników.