Projekt centrum handlowego w Grodzisku Mazowieckim, Napollo
Projekt centrum handlowego w Grodzisku Mazowieckim, Napollo

Galeria handlowa realizowana przez Grupę Napollo powstanie w ścisłym centrum Grodziska Mazowieckiego, przy ul. H. Sienkiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kultury z kinem. Budynek będzie stanowił naturalne przedłużenie istniejącej zabudowy pierzei tej ulicy. Reprezentacyjne wejście w formie wysokiego portalu prowadzić będzie do dwupoziomowego centrum, w którym planowanych jest ok. 20 lokali.

Całkowita powierzchnia galerii to 9 tys. mkw., powierzchnia najmu wynosi 5,1 tys. mkw. Obok operatora spożywczego, salonu RTV AGD oraz marketu drogeryjnego, przewidziane są tu butiki z modą i akcesoriami oraz usługi. Centrum wyposażone będzie w podziemny parking.

– Projekt kameralnej, śródmiejskiej galerii handlowej doskonale wpisuje się w nasze założenia dla inwestycji handlowych. Lokalizacje, które nas interesują to przede wszystkim centra miast do 100 tys. mieszkańców oraz miast satelickich wielkich metropolii. Grodzisk Mazowiecki, położony jest ok. 30 km od Warszawy, okala go kilkanaście miejscowości, które zamieszkują osoby zawodowo związane ze stolicą – mówi Katarzyna Rzetecka, dyrektor Pionu Inwestycji Komercyjnych w Grupie Napollo.

– W zasięgu bezpośredniego oddziaływania galerii – dojazd do 5 minut – mieszka ponad 20 tys. osób, czyli 2/3 populacji miasta. Kolejnych 57 tys. osób mieszka w odległości od 5 do 20 minut drogi do centrum. Nasza galeria stanowić będzie zatem łatwo dostępne i atrakcyjne miejsce zakupów oraz spędzania wolnego czasu zarówno dla mieszkańców miasta jak i gminy – dodaje Katarzyna Rzetecka.

Otwarcie galerii planowane jest na rok 2016. Obecnie rozpoczyna się proces komercjalizacji centrum. Autorem projektu jest AMZ Architekci.
Grupa Napollo jest inwestorem i deweloperem projektów handlowych i mieszkaniowych. Prowadzi działalność inwestycyjną w całym kraju. Grupa jest właścicielem Galerii Renova w Warszawie oraz realizuje galerie handlowe i rozwija format parków handlowych typu convenience pn. Centrum Zakupów. Napollo inwestuje również w nieruchomości mieszkaniowe.

Z wszystkimi projektami handlowymi Grup Napollo będzie można zapoznać się podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 1.6