Organic Zielone Oko
Organic Zielone Oko

Grupa kapitałowa Organic Farma Zdrowia SA, do której należy sieć delikatesów pod tą samą nazwą działająca głównie w centrach handlowych, stworzyła nową koncepcję sklepu pod marką Organic Zielone Oko.

Pierwszy sklep został otwarty 10 września, przy ul. Zwycięzców 32 w Warszawie. To Sklep typu convenience – oferujący konsumentom ekologiczne produkty spożywcze. Lokal ma również część bistro, gdzie klienci mogą spożyć na miejscu przygotowane przez personel kanapki, koktajle i soki owocowo-warzywne oraz kawę i herbatę. Lokal posiada jeszcze trzecią część, jaką jest mini piekarnia, gdzie na oczach klientów wypiekane jest pieczywo, a w szczególności francuskie bagietki.

Koncept zakłada, że lokale Organic Zielone Oko mają być jednocześnie sklepem, bistro i piekarnią w jednym. To miejsce, gdzie można kupić wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, a także wypić kawę, zjeść i sprawdzić aktualną pocztę korzystając z darmowego Wi-Fi.

Według przedstawicieli spółki stworzenie tej koncepcji sklepu wynikało z potrzeb konsumentów i aktualnych klientów Organic Farma Zdrowia, której dotychczasowe sklepy znajdują się głównie w centrach handlowych lub przy najbardziej uczęszczanych ulicach największych miast Polski.

– Potrzeba, jaką wyrażali często konsumenci skłoniła nas do stworzenia takiej koncepcji. Koncepcji bardzo nowoczesnej, a jednocześnie koncepcji wracającej do podstaw najlepszych tradycji handlu – mówi Sławomir Chłoń, prezes zarządu Organic Farma Zdrowia SA.

Organic Farma Zdrowia SA zamierza tworzyć kolejne takie sklepy z myślą o osobach, dla których jakość żywności jest bardzo ważna, ale musi być dostępna w miejscach dla nich dogodnych. Po przetestowaniu nowej koncepcji sklepu Organic Zielone Oko na Saskiej Kępie, spółka będzie szukać kolejnych lokali w odpowiednich miejscach, w których konsumenci świadomie poszukują żywności dobrej dla zdrowia.

Model sklepów convenience, sprawdził się m.in. w Stanach Zjednoczonych i w krajach azjatyckich. Obecnie bardzo dobrze rozwija się również w Polsce. Organic Farma Zdrowia to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 37 sklepów na terenie kraju tj. w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Rumii, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Swarzędzu, Wrocławiu, Piasecznie, Łomiankach i Konstancinie. Delikatesy oferują ekologiczną i tradycyjną żywność, kosmetyki oraz środki higieny.

Firma posiada również delikatesy internetowe: www.organic24.pl, które oferują online największy w kraju asortyment produktów ekologicznych.

Organic Zielone Oko
Organic Zielone Oko