Sklep Media Expert, Terg SA
Sklep Media Expert, Terg SA

Spółka Terg otrzymała zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie części mienia spółki Invest-Media.

Koncentracja ma polegać na przejęciu sześciu elektormarketów Media Expert, znajdujących się w Dębicy, Hrubieszowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Oświęcimiu, Sochaczewie i Bielsku Podlaskim.

Invest-Media należy do grupy Domex znajdującej się w stanie upadłości.

Terg stoi na czele grupy kapitałowej, która zajmuje się detaliczną sprzedażą artykułów RTV i AGD, głównie w miastach do 100 tys. mieszkańców. Współtworzy sieć handlową Media Expert.

Spółka Terg poinformowała także o rozstrzygnięciu przetargu w postępowaniu likwidacyjnym Domex sp. z o.o.

– Z zadowoleniem przyjmujemy rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na zakup wybranej przez nas części sieci Avans. Pozwoli nam to już w następnych miesiącach na znaczące umocnienie strategicznej pozycji lidera sprzedaży elektroniki użytkowej w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców oraz spowoduje jeszcze większą efektywność skali i kosztów – w szczególności logistyki całej sieci Media Expert – poinformowali przedstawiciele spółki.

Zarząd spółki poinformował, że do czasu publikacji oficjalnego oświadczenia syndyka nie komentuje doniesień dotyczących wartości i składników majątku spółki Domex, którym jesteśmy zainteresowani.

– Mogę jedynie powiedzieć, że nasza oferta dotyczyła starannie wyselekcjonowanych i najbardziej rentownych elektromarketów sieci Avans. Przypominam również, że warunkiem realizacji transakcji jest wydanie zgody na koncentrację przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – powiedział Michał Mystkowski reprezentujący spółkę Terg SA.

Przypomnijmy, firma Domex, właściciel sieci ponad 250 elektromarketów Avans, w kwietniu złożyła do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości. W połowie maja sąd postanowił o likwidacji spółki. Szacuje się, że zobowiązania Domexu sięgają 440 mln zł, z czego blisko jedna czwarta (ok. 110 mln zł) to zobowiązania wymagalne.

Media Expert to sieć elektromarketów, obecna na polskim rynku od ponad 10 lat. Aktualnie na polskim rynku działa ok. 270 elektromarketów.