overstock.com

Firma Overstock z siedzibą w Salt Lake City udostępniła międzynarodowe płatności Bitcoin. Teraz klienci z całego świata płacący kryptowalutą mogą wybierać spośród prawie 2 milionów produktów od mebli po ubrania.

Testowo Overstock umożliwił płatności Bitcoinem już w styczniu 2014, teraz wirtualna waluta stała się pełnoprawnym środkiem płatniczym. „Płatność Bitcoinem staje się powszechna w większości państw świata. Jest to waluta pozbawiona jakichkolwiek ograniczeń jeśli chodzi o przepływ między granicami krajów. Jestem pewien, że klienci docenią wygodę jaką daje kryptowaluta – mówi Patrick M. Byrne, dyrektor generalny Overstock.com.

płatność overstock
Sekcja płatności bitcoinami w serwisie Overstock.com

Robiąc zakupy w zagranicznym sklepie internetowym klient płacący bitcoinami zawsze ma pewność, że nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów czy prowizji. W przypadku kart kredytowych takiej pewności niema.

Bitcoin to wirtualna waluta, opracowana w 2008 roku przez Satoshiego Nakamoto. Bitcoin nie opiera się na zaufaniu względem emitenta centralnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych transakcji, przy przelewie bitcoinów nie jest wymagana obecność osoby trzeciej (np. banku), której rola polega na autoryzacji płatności. Wszystko opiera się na transakcji pomiędzy dwiema osobami, zabezpieczonej przy pomocy kryptografii.

Bitcoin staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Kilka dni temu jego implementację rozpoczął PayPal. Kryptowaluta akceptowana będzie przez platformę płatniczą Braintree, którą rok temu PayPal przejął w 2013 roku za 800 milionów dolarów. Płatności Bitcoinem zostaną zintegrowane we współpracy z firmą Coinbase.

Overstock.com to internetowy sprzedawca dyskontowy. Firma oferuje szeroką gamę produktów od mebli po elektronikę i samochody.