Silesia City Center
Silesia City Center

W Silesia City Center przybywa concept storów, showroomów i butików tworzonych przez młode polskie marki i projektantów. Najnowszy należący do marki Bizuu, stworzonej przez projektantki Blankę Jordan oraz Zuzannę Wachowiak otwarto właśnie w Silesii. Katowice są czwartym miastem, obok Poznania, Warszawy i Wrocławia, w którym znajdziemy ubrania designerek.

Polscy projektanci coraz częściej decydują się na lokalizację swoich sklepów w Silesia City Center. Obecnie w tamtejszych concept storach i showroomach znajdziemy już ubrania m.in. Łuksza Jemioła, La Manii, Furelle, Chaos by Marta Boligova, Papillion, 303 Avenue Marzenny Niemoczynskiej oraz Roberta Kupisza, a także marek Rage Age i Eva Minge.

Teraz do tego grona dołącza także marka Bizuu, stworzona przez siostry Blankę Jordan i Zuzannę Wachowiak. Projektantki tworzą 2 linie ubrań – Bizuu après-midi oraz Bizuu, całość dopełniają kolekcje akcesoriów. W nowym butiku marki w Silesia City Center znajdziemy m.in. sukienki, bluzy, spodnie, t-shirty, kurtki oraz dodatki – torby i biżuterię.

Dla Silesii obecność Bizuu oznacza kolejne już w tym roku poszerzenie oferty o markę unikalną w skali regionu. Wiosną swój showroom ulokowała tutaj młoda marka Furelle. W zeszłym roku natomiast swój drugi concept store otworzył Together – salon z autorską biżuterią oraz kolekcjami polskich projektantów.

– To lista, która nieustannie się wydłuża. Dziś obejmuje ona już co czwarty salon, w którym znajdziemy rzeczy dostępne na Śląsku wyłącznie w Silesii. Pokazuje to, że na Śląsku jest miejsce dla takich koncepcji jak showroom, pop-upe store czy concept store z młodą, polską modą, tworzoną przez rodzimych projektantów i twórców biżuterii – mówi Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center.

Butik Bizuu zlokalizowany jest na Al. Bytomskiej, ma on powierzchnię 64 mkw.

Silesia City Center ma 86 tys. mkw. powierzchni handlowej. W obiekcie znajduje się ponad 300 sklepów, punktów usługowo–handlowych, kawiarni i restauracji.