Merlin dostawy kurierskie

Sklep internetowy Merlin.pl stworzył własną usługę kurierską. Sklep uruchamia też kolejne punkty odbioru osobistego, nawiązując współpracę z Kolporterem, a także wprowadza nowe kategorie produktów.

Dzięki własnej dostawie kurierskiej o nazwie Kurier Merlina koszt dostawy został zredukowany z kilkunastu do 4,99 zł. Obecnie trwają testy tej usługi. Pilotażowo działa ona na terenie Warszawy i Poznania.

Nowe punkty odbioru

Merlin.pl rozwija również sieć stacjonarnych punktów odbioru zamówień. W sierpniu, m.in. w Szczecinie i Wrocławiu, zostały uruchomione nowe punkty zlokalizowane w sklepach partnerskiej sieci Małpka Express. Obecnie funkcjonuje ich już blisko 160.

Od maja do sierpnia 2014 liczba paczek odbieranych przez klientów Merlin.pl w sieci Małpka Express wzrosła ośmiokrotnie. Natomiast w porównaniu do stanu sprzed pół roku, do punktów odbioru Merlin.pl w sieci Małpka Express wysyła się obecnie 16 razy więcej zamówień.

Nowe punkty odbioru stacjonarnego powstają również we współpracy z siecią Kolporter. Obecnie działa niemal 30 takich punktów zlokalizowanych na terenie Warszawy, kolejne zostaną uruchomione w najbliższym czasie również w Lublinie.

Merlin wchodzi w świat mody

Sklep internetowy Merlin.pl poszerza też ofertę. Prowadzono działy moda oraz „wszystko dla zwierząt”. Obecnie w ofercie e-sklepu znajduje się ok. 400 tys. produktów. Dział moda w Merlin.pl to obecnie 60 tys. produktów znanych marek odzieżowych i obuwniczych tj. Tommy Hilfiger, Ecco czy Clarks. Do końca roku oferta działu moda zostanie powiększona o ok. 150%.

W kategorii „wszystko dla zwierząt” pojawiły się produkty takie jak: karma, akcesoria, środki pielęgnacyjne, zabawki. Kupujący mogą wybierać spośród 70 marek, m.in. Royal Canin, Eukanuba, Felix czy Selecta.

Merlin.pl to jeden z najstarszych polskich sklepów internetowych. W maju 2013 r. Merlin.pl został przejęty przez giełdową spółkę Czerwona Torebka, w skład której wchodzi również Małpka S.A. Zespół zarządzający oraz struktury Merlin.pl zostały wtedy przeniesione z Warszawy do Poznania, gdzie znajduje się siedziba Czerwonej Torebki.

Merlin.pl został zarejestrowany w 1998 roku, jego oficjalne otwarcie nastąpiło rok później. Swoją działalność firma rozpoczęła jako księgarnia, jednak w kolejnych latach rozszerzyła asortyment m. in o zabawki, elektronikę użytkową, RTV i AGD, kosmetyki, odzież czy artykuły sportowe.