repsol inpost współpraca

InPost podpisał porozumienie z firmą Repsol – operatorem stacji paliw działającym w 29 krajach Europy. Współpraca obejmie instalację paczkomatów InPost na stacjach Repsol we Włoszech.

Paczkomaty InPost działają już w głównych miastach na Półwyspie Apenińskim, do końca 2015 roku sieć obejmie 1000 automatycznych terminali. Wraz z początkiem 2014 roku InPost zintensyfikował działania związane z rozwojem sieci paczkomatów we Włoszech, finalizując strategiczne porozumienie z TNT Express Italy. Firma TNT jest odpowiedzialna za obsługę logistyczną terminali InPost. W połowie lutego InPost nawiązał także współpracę z Banzai, największą włoską platformą e-commerce.

Dalszy rozwój we Włoszech

Teraz InPost, postanowił rozpocząć współpracę z przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją i dystrybucją ropy naftowej i gazu ziemnego, firmą Repsol. Klienci we Włoszech będą mogli odebrać swoje zamówienia na stacjach benzynowych sygnowanych logiem Repsol.

Ekspansja Paczkomatów InPost jest odpowiedzią na szybki wzrost wartości e-handlu na Półwyspie Apenińskim. Prognoza dynamiki sprzedaży internetowej na koniec 2014 roku wynosi ok. 17% licząc rok do roku, a poziom obrotów szacowany jest na ok. 13,2 miliarda euro. Rok 2013 zakończył się wzrostem wartości rynku m-commerce, który sięgnął 637 milionów euro, a oczekiwany wzrost w 2014 roku ma wynieść 85% rok do roku – oznacza to, że wartość tego kanału znacznie przekroczy miliard euro.

„We wszystkich krajach paczkomaty InPost doskonale sprawdzają się na tych stacjach paliw, które charakteryzują się dużym natężeniem ruchu oraz łatwą i najczęściej całodobową dostępnością. To lokalizacje odpowiadające atutom naszych maszyn” – mówi Stefano Moni, dyrektor zarządzający InPost Italy.

Nowy kierunek – Malezja

Nie jest to jedyne porozumienie jakie firma zawarła w ostatnich tygodniach. Na mocy porozumień z firmami logistycznymi Skynet oraz iSIS paczki będą dostarczane do paczkomatów InPost na terenie Malezji. Pierwsze kilkadziesiąt urządzeń zostanie rozlokowanych w Kuala Lumpur na stacjach Petronas Mesra Stations oraz w placówkach sieci spożywczej Tesco. Od listopada 2014 roku na terenie Malezji funkcjonować będzie 140 terminali, zaś do końca 2016 roku aż 350.