Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios
Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios

W przypadku kina w Galerii Sudeckiej firma Helios zdecydowała się na duży, wielosalowy multipleks. Decyzja ta jest efektem analiz firmy, które wykazały, że mieszkańcy miasta i okolic oczekują zróżnicowanej oferty kinowej. Rozmawiamy z Tomaszem Jagiełło, prezesem zarządu Helios na temat współpracy z centrum handlowym należącym do Echo Investment.

Kina sieci Helios słyną z najnowocześniejszego sprzętu, widzowie mają możliwość oglądania filmów na zaawansowanych technologicznie ekranach, a sale wypełnione są wysokiej klasy sprzętem nagłaśniającym. Jak będzie wyglądało kino w Galerii Sudeckiej?

Tomasz Jagiełło, prezes zarządu Helios SA: – Kino Helios w Galerii Sudeckiej będzie nowoczesnym multipleksem składającym się z części kinowej i strefy kawiarniano-barowej. W salach zamontowany zostanie wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i do projekcji, a także ekrany perełkowe Harckness. Nie zabraknie również technologii Dolby 3D Digital Cinema, która umożliwia wyświetlanie filmów w formacie trójwymiarowym. Całość dopełnią komfortowe fotele.

Obiekty kinowe sieci Helios mają różne powierzchnie, jak to wygląda w przypadku Galerii Sudeckiej?

– W przypadku kina Helios w Galerii Sudeckiej zdecydowaliśmy się na duży, wielosalowy multipleks. To efekt naszych analiz, które wykazały, że mieszkańcy miasta i okolic oczekują zróżnicowanej oferty kinowej. Również z uwagi na zapotrzebowanie lokalnego rynku, zdecydowaliśmy się na uruchomienie rozbudowanej części kawiarniano-barowej. Projekt kina Helios w Galerii Sudeckiej został bardzo dobrze wkomponowany w strefę rozrywkową i gastronomiczną całego obiektu. Po dwóch latach od uruchomienia kina, w uzgodnieniu z Echo Investment, rozbudujemy kino o kolejne dwie sale i wtedy nasz multipleks osiągnie optymalną wielkość.

Czy otwarcie kina Helios w Galerii Sudeckiej wpłynie na lokalny rynek kinowy?

– Na pewno i będzie to znaczący wpływ. Z naszego doświadczenia wynika, że mniejsze kina szybko się przebranżawiają lub decydują się na rolę niszowego kina oferującego np. ofertę studyjną. Bez wątpienia Helios w Galerii Sudeckiej w pełni odpowie na zapotrzebowanie lokalnego rynku.

Helios i Echo Investment to spółki, które współpracują ze sobą od wielu lat. Czy to również miało znaczenie przy wyborze kolejnego lokalizacji dla kina?

– Oczywiście, Echo Investment to doświadczony deweloper i jeden z naszych sprawdzonych partnerów. Nasze kina z powodzeniem działają w obiektach Echo w całej Polsce – w Galerii Echo w Kielcach, Galerii Olimpia w Bełchatowie, w Outlet Park Szczecin, a w marcu tego roku do tego grona dołączyło kolejne kino Helios, tym razem w Galerii Amber w Kaliszu. Wkrótce będzie też Helios w Galerii Sudeckiej. Bardzo się cieszę, że to właśnie nasza sieć będzie mogła zapewnić mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic, wygodę i przyjemność korzystania z oferty rozrywkowej.

Helios SA to jedna z dwóch największych sieci kin w Polsce. Dysponuje obecnie 34 obiektami kinowymi. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości. Kina Helios są jednak obecne także w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w miejscu działającego od ponad 13 lat CH Echo. W programie centrum zaplanowano sklepy, restauracje i punkty usługowe oraz wielosalowe kino Helios z częścią kawowo-barową, a także klub fitness Fabryka Formy. Poziom komercjalizacji Galerii Sudeckiej osiągnął 91 proc.

Szczegółowe informacje o projektach zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.