Grupa Napollo podczas najbliższej edycji Shopping Centre Forum zaprezentuje dwa nowe projekty komercyjne – galerię handlową w Grodzisku Mazowieckim i park handlowy Centrum Zakupów w Bielsku Podlaskim. Realizacja tych inwestycji planowana jest na lata 2015 – 2016.

– Grupa Napollo regularnie od trzech lat bierze udział w SCF. Jest to ważne wydarzenie, które zarówno umożliwia spotkanie kluczowych firm z branży, w tym najemców, deweloperów, inwestorów jak i zaprezentowanie własnego portfolio, przede wszystkim zakomunikowanie nowości. Dodatkowo Forum to papierek lakmusowy naszego sektora. Badania i raporty to jedno, a faktyczną kondycję branży, trendy, nastroje widać obserwując ruch na Forum, słychać – przy spotkaniach z partnerami. Przez trzy lata obecności na tym wydarzeniu widzimy dynamikę zmian i rosnący optymizm, także poprzez zwiększającą się liczbę uczestników czy otwarcie najemców na nowe lokalizacje dla centrów convenience, czyli realizowanych przez nas Centrów Zakupów – mówi w rozmowie z Retailnet Katarzyna Rzetecka, dyrektor Pionu Inwestycji Komercyjnych w Grupie Napollo.

– Z uwagi na unikalne możliwości prezentacyjne, jakie daje Forum, w każdej edycji staramy się przedstawiać świeżą ofertę dla najemców. Tej jesieni wychodzimy na rynek z ofertą najmu kameralnej, śródmiejskiej galerii handlowej w Grodzisku Mazowieckim oraz parku handlowego typu convenience w Bielsku Podlaskim. Realizacja projektów nastąpi w latach 2015 i 2016 – dodaje Katarzyna Rzetecka.

Galeria Handlowa realizowana przez Grupę Napollo powstanie w ścisłym centrum Grodziska Mazowieckiego, przy ul. H. Sienkiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kultury z kinem. Kameralny budynek będzie stanowił naturalne przedłużenie istniejącej zabudowy pierzei tej ulicy. Reprezentacyjne wejście w formie wysokiego portalu prowadzić będzie do dwupoziomowego centrum, w którym planowanych jest ok. 20 lokali. Całkowita powierzchnia to 9 tys. mkw., powierzchnia najmu – 5,1 tys. mkw. Obok operatora spożywczego, salonu RTV AGD oraz marketu drogeryjnego, przewidziane są butiki z modą i akcesoriami oraz usługi. Centrum wyposażone będzie w podziemny parking. Otwarcie planowane jest w 2016 r.
Grodzisk Mazowiecki to miasto powiatowe, oddalone ok. 30 km od centrum Warszawy. Gmina Grodzisk Mazowiecki wraz z miastem liczy 41 tysięcy mieszkańców. Miasto jest doskonale skomunikowane ze stolicą oraz okolicznymi miejscowościami. Jest również ważnym węzłem komunikacyjnym autostrady A2 Berlin – Moskwa.

Park handlowy Centrum Zakupów Bielsk Podlaski zlokalizowany jest w centralnej części miasta, przy al. J. Piłsudskiego, która jest częścią drogi krajowej nr 19. Bielsk Podlaski to miasto w województwie podlaskim, oddalone o 46 km od Białegostoku i 200 km – od Warszawy. Mieszka tu ponad 26, 5 tys. osób, kolejne 31,7 tys. mieszkańców liczy powiat bielski, którego miasto jest stolicą.

Powierzchnia projektu to 4,8 tys. mkw. GLA. W dwóch budynkach centrum zaplanowanych jest 14 lokali handlowych z ofertą branż: moda rodzinna i akcesoria, obuwie, zdrowie i uroda, dom i wnętrze. Przed obiektem zaplanowany jest parking naziemny ze 120 miejscami postojowymi. Wśród najemców znajdują się Rossmann, KiK, Pepco, CCC i Jysk. Otwarcie centrum Grupa Napollo planuje na 2015 r.

Więcej o projektach Napollo podczas Shopping Center Forum 2014 przy stoisku 1.6