Bonarka City Center
Bonarka City Center

Bonarka City Center w tym roku będzie świętować 5. rocznicę otwarcia. Centrum to, od momentu otwarcia, nie zanotowało spadku odwiedzalności w ujęciu rocznym.

Wbrew niesprzyjającym trendom rynkowym, a nawet w obliczu pojawiających się nowych konkurentów, odwiedzalność krakowskiego centrum handlowego Bonarka z miesiąca na miesiąc systematycznie rośnie. Centrum to, od momentu otwarcia, nie zanotowało spadku odwiedzalności w ujęciu rocznym mimo spadającym indeksom ogólnopolskiej odwiedzalności obiektów handlowych.

Rekomercjalizacja centrum po pierwszym pięcioleciu działalności przebiegała bez problemów. Ponad 95 proc. najemców wyraziło chęć przedłużenia umowy najmu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy pozyskano ponad 20 nowych operatorów, którzy swoją ofertą wzbogacili i zróżnicowali portfolio Bonarki w sposób zgodny z założeniami strategicznymi zarządcy. Bonarka City Center dysponuje jeszcze niewielkim wakatem powierzchni, głównie w postaci mniejszych lokali i prowadzi intensywne rozmowy z firmami zainteresowanymi ulokowaniem tu swoich biznesów.

– Z punktu widzenia przedsiębiorcy wynajem lokalu w Bonarka City Center jest inwestycją obarczoną o wiele mniejszym ryzykiem niż decyzja o pojawieniu się w nowym centrum handlowym. Nasz obiekt ma już swoją historię i ugruntowaną pozycję a także wypracowane zaufanie klientów. Zespół zarządzający Bonarką udowodnił, że jest w stanie utrzymywać niesłabnącą atrakcyjność i zainteresowanie obiektem wśród konsumentów. Tego typu atuty są nie do przecenienia na dzisiejszym niestabilnym i trudnym rynku. – komentuje Andrzej Seliga, dyrektor zarządzający TriGranit Management Polska.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „U Siemachy” o powierzchni całkowitej 700 mkw. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.

Podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition spółka TriGranit Management Polska zaprezentuje na stoisku 2.4. krakowskie centrum handlowe Bonarka City Center.