Piotr Puchalski, Associate Director w dziale doradztwa inwestycyjnego firmy Savills
Piotr Puchalski, Associate Director w dziale doradztwa inwestycyjnego firmy Savills

Piotr Puchalski został powołany na stanowisko Associate Director w dziale doradztwa inwestycyjnego firmy Savills w Warszawie. Piotra Puchalski będzie odpowiadał za wyszukiwanie nowych możliwości biznesowych dla firmy oraz doradzał klientom w zakresie kupna i sprzedaży nieruchomości.

Piotr Puchalski dołączył do Savills z BGK Nieruchomości SA., spółki należącej do Grupy Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), gdzie pracował przy tworzeniu „Funduszu Mieszkań na Wynajem”, z kapitałem własnym w wysokości ponad 1 mld euro. Piotr Puchalski odpowiadał za wdrażanie modelu funduszu i jego procedur. Przewodniczył również Komitetowi Inwestycyjnemu funduszu, jak również uczestniczył w jego pierwszych transakcjach.

– Piotr Puchalski posiada bogatą wiedzę i doskonałą znajomość rynku nieruchomości komercyjnych, na którym jest postrzegany jako doświadczony ekspert. Piotr wniesie do firmy dobrą znajomość rynku inwestycyjnego oraz finansowania nieruchomości. Z całą pewnością, wzmocni zespół doradztwa inwestycyjnego Savills i pozwoli na zwiększenie naszego udziału w rynku – mówi Michał Ćwikliński, dyrektor zarządzający działu doradztwa inwestycyjnego w Savills.

Piotr Puchalski ma ponad 14 lat doświadczenia w branży nieruchomości i bankowości. Zanim dołączył do BGK Nieruchomości SA, przez prawie 6 lat zarządzał funduszami inwestycyjnymi PZU. Do jego obowiązków należało nabywanie nieruchomości do portfela funduszu, jak również finansowanie transakcji. Piotr Puchalski ma na koncie kilka transakcji biurowych, handlowych i magazynowych o wartości ponad 250 mln euro, w tym parku biurowego w Trójmieście (ok. 45 mln euro), dwóch biurowców we Wrocławiu (ok. 60 mln euro), centrum handlowego (ok. 25 mln euro) i parku logistycznego na Górnym Śląsku (ok. 30 mln euro).