Sklep Małpka Express
Sklep Małpka Express

Małpka Express na 2014 rok zaplanowała otwarcie przynajmniej 180 kolejnych placówek. Przedstawiciele spółki o inwestycjach i planach rozwoju opowiedzą podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014.

– Braliśmy udział również we wcześniejszych edycjach Shopping Center Forum. Celem naszej obecności podczas wydarzenia nie jest zapoznanie się z konkretnymi projektami, ale raczej pozyskanie inspiracji i wiedzy na temat sytuacji na rynku centrów handlowych. Shopping Center Forum jest jedną z największych tego typu imprez w kraju. Udział w wydarzeniu pozwoli nam zapoznać się z przekrojem najważniejszych trendów obecnych na rynku. To dobra okazja do rozważenia możliwość rozwijania naszych sklepów w tego typu obiektach, które – ze względu na ogromny przepływ klientów – również są dla nas atrakcyjne – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Tomasz Kowalski, dyrektor Departamentu Ekspansji Małpka SA.

Obecnie na terenie całego kraju działa 340 sklepów Małpka Express.

– Sklepy Małpka Express otwierane są w lokalizacjach typu „high street”, czyli w takich, które zapewniają duży przepływ potencjalnych klientów. Najczęściej są to centra miast i okolice dużych osiedli mieszkaniowych. Od niedawna w kręgu naszych zainteresowań znalazły się również centra handlowe. Małpka Express jest siecią sklepów małego i średniego formatu. Powierzchnia naszych sklepów waha się od 60 do ponad 100 mkw. Średni metraż sali sprzedaży to ok. 85 mkw. – dodaje Tomasz Kowalski.

Przypomnijmy, Małpka Express oferuje asortyment spożywczo-monopolowy, składający się z ok. 2,5 tys. indeksów produktowych. Są to m.in.: artykuły spożywcze, słodycze, warzywa i owoce, wędliny, alkohole i wyroby tytoniowe oraz prasa, chemia i kosmetyki. Wyróżnikiem Małpki Express jest także katalog usług, obejmujący m.in. dostępny na terenie sklepu bezpłatny dostęp do Internetu, punkty odbioru sklepu internetowego Merlin.pl czy możliwość zapłacenia rachunków w sieci VIA Moje Rachunki. Każda placówka składa się z sali sprzedaży oraz wyodrębnionej strefy Małpka Cafe, pełniącej funkcję nowoczesnej mini-kawiarni.