Salon Pako Lorente
Salon Pako Lorente

– Przyszedł czas na realizację planów założonych na drugie półrocze bieżącego roku w Polsce oraz na planowanie działań rozwojowych na rynki zagraniczne w następnym roku – zapowiada w rozmowie z portalem Retailnet Rafał Chrapkowicz, prezes Pako Lorente.

– W ciągu najbliższych dwóch miesięcy przewidujemy otwarcia nowych sklepów w Pile i w Koszalinie oraz, o czym już wspominaliśmy, kilka pierwszych salonów Pako Lorente zostaje przeniesionych i powstają w odświeżonym koncepcie w nowych lokalizacjach we Wrocławiu, Bielsko-Białej, Tarnowie oraz w Słupsku. To oczywiście część planu na rynek Polski, w dalszym ciągu zamierzamy zaistnieć w każdej ciekawej dla nas galerii, a jeśli chodzi o lokalizacje, to tylko w centralnych miejscach obiektów i interesują nas powierzchnie od 100-180 mkw. – wyjaśnia Rafał Chrapkowicz

Zarząd spółki prowadzi także zaawansowane rozmowy w kwestii ekspansji na rynek czeski.

– Początkowo skupiamy się na wyborze galerii oraz lokalizacji w Pradze. W planach następne kraje, ale o tym będziemy informować wkrótce – dodaje prezes Pako Lorente.

Już w najbliższą środę i czwartek przedstawiciele Pako Lorente po raz kolejny będą obecni na Shopping Center Forum 2014.

– Uczestnictwo w tym wydarzeniu to doskonały czas i miejsce na zapoznanie się bliżej z projektami centrów handlowych, co ułatwia dalsze decyzje. Forum to także dostęp do nowoczesnych rozwiązań, wiedzy a bardzo to cenimy w naszej strategii rozwoju – podkreśla Rafał Chrapkowicz.

Przypomnijmy, sieć Pako Lorente oferująca modę męską w tym roku powiększyła się o kilka nowych lokalizacji. Nowe salony otwarto m.in. w rzeszowskim Millenium Hall, Blue City w Warszawie, CH Felicity w Lublinie, w Siedlcach w Galerii S oraz w Bratysławie w Polus City Center.