Forum Radunia w Gdańsku
Forum Radunia w Gdańsku

Trwa komercjalizacja powstającego w Gdańsku wielofunkcyjnego kompleksu urbanistycznego Forum Radunia. Umowy najmu podpisali nowi partnerzy, kolejne umowy są finalizowane. Otwarcie Forum planowane jest na rok 2016.

Do grona najemców kompleksu dołączą znane i cenione sklepy z biżuterią: Red Rubin, Pandora i Yes. Salony Pandora (pow. 67 mkw.) i Red Rubin (pow. 66 mkw.) otworzą się na parterze Galerii. Sklep Yes o powierzchni 75 mkw. będzie zlokalizowany na pierwszym piętrze.

Za komercjalizację Forum Radunia odpowiada firma Multi Development Poland, jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów centrów handlowych w Europie oraz Turcji. – Proces komercjalizacji Forum Radunia przebiega bardzo sprawnie. Zainteresowanie najemców powierzchnią komercyjną jest bardzo duże. Udało nam się podpisać umowy z największymi markami z branży jubilerskiej w Polsce. Cały czas trwają rozmowy z kolejnymi, dużymi markami. Jesteśmy przekonani, iż przyszli Klienci będą usatysfakcjonowani bogatą ofertą salonów handlowych w Forum Radunia – mówi Małgorzata Słowik, dyrektor działu najmu Multi Development Poland.

Forum Radunia będzie wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym o powierzchni komercyjnej 62 tys. mkw., zlokalizowanym w samym centrum Gdańska. Budowa kompleksu rozpocznie się jesienią tego roku, a jego otwarcie planowane jest na rok 2016. Forum Radunia powstanie w ramach rewitalizacji okolic Targu Siennego i Targu Rakowego na 6-hektarowej działce w obrębie ulic 3 Maja, Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Hucisko.

Jest to centralny punkt aglomeracji, w sąsiedztwie dworca kolejowego, Starego Miasta i budynków użyteczności publicznej. Obiekt pomieści na czterech kondygnacjach około 200 lokali handlowych i usługowych, wieloekranowe Multikino, klub fitness Pure, Jatomi, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na 1,1 tys. miejsc.

Forum Radunia
Forum Radunia

Wśród najemców są popularne marki, w tym: C&A, Cropp, Deichmann, Diverse, Douglas, H&M, home&you, House, Mohito, Reserved, Rossmann, Sinsay, Solar, Super-Pharm, Swiss, Triumph, Vistula, W. Kruk, Wólczanka i Yes oraz restauracja McDonald’s.

Ważną częścią Forum Radunia będzie Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, które będzie pełnić rolę recepcji witającej gości odwiedzających miasto. Znajdzie się tam główny punkt informacji turystycznej, makieta Gdańska, sala multimedialna i ekspozycyjna, kawiarnia, a także biura. Jego budowę sfinansuje inwestor, natomiast gotowym obiektem będzie zarządzać miasto. Jest to jeden z celów publicznych realizowanych przez Multi Development w związku z prowadzeniem projektu na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego między Gminą Miasta Gdańsk i deweloperem.

Multi będzie uczestnikiem jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 3.2 zaprezentuje swoje projekty m.in. Forum Radunia w Gdańsku.