Visual meta e-commerce

Visual Meta GmBH to jedna z najbardziej znanych w Europie firm prowadzących wirtualne galerie handlowe. LadenZeile, Shoppala.com oraz ShopAlike podbijają kolejne europejskie rynki. Ten ostatni serwis dynamiczne rozwija się w Polsce.

Łącznie na trzech platformach działa w tej chwili sześć tysięcy e-sklepów w 20 krajów Europy. Oferują one 50 milionów produktów pochodzących od 25 tysięcy marek od obuwia i odzieży po meble i sprzęt RTV. Każdego dnia strony działające na platformach Visual Meta odwiedza łącznie 500 tysięcy użytkowników.

Polski e-sklep rośnie w siłę

Galerie stworzone przez Visual Meta ściśle współpracują z najbardziej znanymi sklepami internetowymi. Wśród 1,8 tysiąca sklepów partnerskich można znaleźć Zalando, perfumerię Douglas czy ASOS.com. Ich produkty są dostępne w wirtualnych galeriach.

[fve][youtube http://www.youtube.com/watch?v=mLE-SMA_Aqk&w=854&h=510][/fve]

Visual Meta jest obecny na polskim rynku od 2011 roku pod szyldem ShopAlike.pl. W Polsce e-galeria oferuje kilka tysięcy produktów od mody i akcesoriów aż po meble. W galerii można znaleźć produkty marek takich jak DecoMania, 9design, ShardaHome, Rossi, Interiore czy StylowaZastawa.

shopalike.pl e-commerce
Polska wersja ShopAlike

Nowatorskie wyszukiwanie produktów

W galerii ShopAlike działają nowatorskie formy wyszukiwania, od wizualnego porównania produktów przez  zaawansowane filtry wielokrotnego wyboru, aż po różne metody sortowania wyników wyszukiwania. Użytkownicy mogą też opisać produkt którego szukają. Jeśli na przykład ktoś wpisze „czarna kurtka skórzana”, otrzyma propozycję wszystkich czarnych skórzanych kurtek dostępne w galerii.

Firma Visual Meta została założona przez Robert M. Maiera i Johannes Schabackwa styczniu 2009 roku w  Berlinie. W kwietniu tego samego roku wystartowała pierwsza witrualna galeria handlowa LadenZeile.de, która  stała się wzorem dla kolejnych serwisów. Początkowo głównym inwestorem przedsięwzięcia był fundusz Rocket Internet. W grudniu 2011 spółka została przejęta przez niemiecki koncern medialny Axel Springer AG.