Salonu Olsen w centrum handlowym
Salonu Olsen w centrum handlowym

Od 1 października 2014 działalność rozpocznie nowy salon Olsen w Centrum Outlet Factory Kraków, będącym częścią Futura Park. Będzie to już 3 salon Olsen w Polsce działający w formie outletu. Pierwszy taki koncept powstał w 2008 roku w Factory Outlet Wrocław. Drugi salon outletowy działa od maja 2014 roku w Factory Annopol w Warszawie.

Nowy salon Olsen zajmie powierzchnię 103 mkw., w asortymencie klientki znajdą kolekcje z poprzednich sezonów z rabatami od -30 do -70 proc. od ceny regularnej.

Na terenie całego kraju funkcjonuje aktualnie 16 salonów firmowych zlokalizowanych w centrach handlowych oraz sieć punktów sprzedaży prowadzonych przez klientów hurtowych. Odzież brandu dostępna jest również w sieci Royal Collection.

Od grudnia 2013 roku właścicielem marki jest holendersko-szwajcarska grupa VeldhovenGroup.

Jak ustaliła redakcja, firma planuje także kolejne otwarcia regularnych sklepów w centrach handlowych. Jednym z nich będzie regularny salon firmowy, który znajdzie się w Centrum Handlowym Copernicus w Toruniu.

Olsen oferuje odzież dla kobiet. Nad fasonami i kolorystyką na dany sezon czuwa zespół projektantów w siedzibie firmy w Hamburgu. Salony sieci sprzedają t-shirty, bluzki, bluzy, koszule, spódnice, spodnie, kurtki i marynarki, a także dodatki i akcesoria, tj. walizki, torebki, apaszki i paski. Olsen przygotowuje 6 kolekcji w każdym roku.

Olsen jest firmą niemiecką z długoletnią tradycją. Posiada punkty handlowe w 30 krajach. Za ekspansję marki Olsen na polskim rynku odpowiada Olsen Fashion sp. z o.o.