Budowa CH Nowy Rynek
Budowa CH Nowy Rynek

Po raz kolejny wystawcą targów Shopping Center Forum jest firma TK Development. Spółka na stoisku 1.7 prezentuje inwestycję w Jeleniej Górze – CH Nowy Rynek oraz projekt rozbudowy istniejącego centrum handlowego CK61 przy Al. Krakowskiej w Warszawie.

TK Development zaprasza na lampkę wina z okazji ukończenia konstrukcji podziemia galerii handlowej Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Spotkanie odbędzie się pierwszego dnia SCF 2014, 17 IX. o godz. 14.00.

Nowy Rynek to projekt śródmiejskiej galerii handlowo-usługowej o powierzchni całkowitej 56 tys. mkw., w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw. z planowanymi 115 sklepami. Idealnie wpisany w tkankę miejską, dostępny zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych zaoferuje klientom połączenie wiodących marek mody, znanego supermarketu, a także szeregu usług i handlu. Obiekt jest budowany zgodnie z zasadami budynku „zielonego”, posiadać będzie odpowiedni certyfikat BREEAM.

Inwestycja zakłada budowę centrum handlowo-usługowego zintegrowanego z dworcem autobusowym. Nowy Rynek będzie stanowić połączenie 2-poziomowej galerii handlowej i dworca PKS.

Wśród najemców Nowego Rynku są już m.in.: H&M, grupa Inditex z markami Bershka i Stradivarius, grupa LPP silnie reprezentowana przez Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, Home and You, jak również: Carry, Apart, CCC, Deichmann, Rossmann oraz sklep spożywczy Intermarché, Apteka Europejska, Kantor, Pralnia oraz salon sieci Orange.

Budowa Nowego Rynku przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą robót budowlanych jest Erbud SA.

Nowy Rynek to inwestycja realizowana wspólnie przez dewelopera TK Development i fundusz inwestycyjny Heitman. Wartość inwestycji to 55 mln euro.