Sklep Intersport

Zarząd Intersport Polska SA poinformował, że firma przekazała dotychczas wynajmowany lokal zlokalizowany w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni wynajmującemu.

Tym samym rozwiązaniu uległa umowa najmu lokalu o powierzchni 2592 mkw. Przejęcie nowego lokalu o powierzchni około 1200 mkw. zlokalizowanego gdyńskiej Rivierze jest planowane w październiku 2014 roku.

W lokalu tym spółka będzie prowadziła sprzedaż artykułów sportowych także pod szyldem Intersport. Planowany termin otwarcia sklepu przewidywany jest na IV kwartał 2014 roku.

Spółka kontynuuje optymalizację sieci handlowej uruchamiając nowe salony w atrakcyjnych lokalizacjach oraz zmniejszając powierzchnię sprzedaży. Od początku 2014 roku sieć Intersport Polska SA zmniejszyła o około 1500 mkw. powierzchnię lokalu handlowego Intersport przy ul. Kilińskiego w Łodzi.

Sieć Intersport Polska posiada obecnie 35 salonów sportowych w 23 największych miastach Polski.

Spółka Intersport Polska SA w I półroczu 2014 roku wypracowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 115, 1 mln zł, czyli o 5 proc. wyższe wobec 109,7 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie 2013 roku.

Centrum Riviera w Gdyni działa od października 2013 roku. Powierzchnia najmu (GLA) Riviery wynosi 70 tys. mkw. Na dwóch poziomach znajduje się 240 sklepów. Obiekt należy do Mayland Real Estate sp. z o. o. Spółka zarządza 6 obiektami handlowymi o łącznej powierzchni sięgającej prawie 300 tys. mkw. Aktualnie przygotowuje się do rozpoczęcia budowy CH Serenada w Krakowie.