Galeria Dębiec
Galeria Dębiec

Galeria Dębiec

Galeria Dębiec podpisała umowę z kolejnym najemcą – siecią sklepów odzieżowych KiK. Lokal, który zajmie 415 mkw. powierzchni handlowej, będzie trzecim sklepem tej sieci w Poznaniu.

Klienci znajdą w salonie odzież damską, męską i dziecięcą, a także artykuły gospodarstwa domowego, takie jak akcesoria kuchenne, tekstylia domowe, artykuły dekoracyjne i ogrodowe.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie sklepu KiK w Galerii Dębiec ze względu na korzystną lokalizacją tego obiektu oraz z uwagi na stosunkowo nowy koncept handlowy, jaki reprezentuje – koncept typu convenience, zakładający codzienne, wygodne zakupy. Obecnie jesteśmy w trakcie intensywnej ekspansji na polskim rynku, w Poznaniu będzie to nasz trzeci sklep. Dlatego tym bardziej mamy nadzieję, że nasza oferta przypadnie do gustu poznaniakom, a w szczególności mieszkańcom Dębca i okolic – mówi Mariusz Kulik, Dyrektor Generalny sieci KiK w Polsce.

KiK to sieć sklepów odzieżowych, która obecnie posiada ponad 3 200 sklepów na terenie Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Polski. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarty został w Düsseldorfie, w 1994 roku. W Polsce sieć zadebiutowała w 2012 roku, rozpoczynając intensywną ekspansję na naszym rynku. Aktualnie w swoim portfolio posiada 56 sklepów, zlokalizowanych na terenie całego kraju, zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Docelowo spółka KiK planuje mieć na polskim rynku kilkaset sklepów. Wszystkie nowo otwarte lokale mają minimum 400 mkw. powierzchni handlowej.

Galeria Dębiec powstaje na południu Poznania, w bliskiej odległości od autostrady A2. To liczące ponad 50 lokali handlowo-usługowych dwupoziomowe centrum handlowe typu convenience, zapewni mieszkańcom tej części miasta i okolicznych miejscowości wygodne i szybkie codzienne zakupy. Głównym najemcą będzie Biedronka i całodobowy klub fitness szwedzkiej sieci Fitness24Seven, która dopiero wchodzi do Polski i swoją ekspansję zaczyna właśnie od Poznania. Na blisko 10 000 mkw. powierzchni najmu, znajdą się sklepy zarówno dużych, sieciowych marek jak Pepco czy Hebe, jak i lokalnych przedsiębiorców oraz marek o zasięgu regionalnym. Do dyspozycji klientów oddane zostaną łącznie 343 bezpłatne miejsca parkingowe wewnątrz i na zewnątrz galerii. Otwarcie obiektu nastąpi 25 października 2014 roku. Inwestorem Galerii Dębiec jest firma RED Real Estate Development.