Galeria Aviator
Galeria Aviator

Spółka Rank Progress przedstawiła podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition swoje trzy nowe projekty, które będą zrealizowane w najbliższym czasie. W planach spółki jest inwestowanie w miastach od 40 do 100 tys. mieszkańców.

– Na przełomie września i października tego roku planujemy ruszyć z budową naszej nowej inwestycji w Mielcu. Galeria Aviator będzie miała ponad 34 tys. mkw. powierzchni GLA. Jesteśmy w trakcie finalizowania umów z anchorami czyli operatorem spożywczym, marketem RTV AGD i sklepem typu DIY. W Galerii Aviator znajdzie się także operator kinowy, co oznacza, że obiekt będzie pierwszym tego typu  w regionie – powiedział podczas Shopping Center Forum 2014 Tomasz Jaskółowski, Rank Progress.

Kolejnym projektem, którego realizację zapowiedział podczas Shopping Center Forum Rank Progress będzie centrum handlowe w Wejherowie. Dwupoziomowe centrum będzie miało 29 tys. mkw. powierzchni GLA.

– Rozpoczęcie inwestycji planujemy w pierwszym kwartale 2015 roku, a otwarcie obiektu na drugi kwartał 2016. Prowadzimy zaawasowane rozmowy dotyczące umów najmu z dużą siecią – opertaorem spożywczym oraz z branży RTV AGD. W obiekcie znajdzie się także klub fitness – powiedział podczas Forum Jaskółowski.

Trzecim projektem na liście inwestycji Rank Progress będzie galeria w Kołobrzegu, która na powierzchni 28 tys. mkw. GLA pomieści ok. 50 sklepów.

– Mamy aspirację by ten obiekt miał charakter centrum regionalnego. Największym jego najemcą będzie operator z branży dom i ogród dla którego przeznaczyliśmy 10 tys. mkw. – powiedział Jaskółowski.

Przypomnijmy, Rank Progress skupia się na realizacji obiektów handlowych w małych i średnich miastach. W ubiegłym roku inwestor otworzył Pasaż Wiślany w Grudziądzu oraz Pogodne Centrum w Oleśnicy.