Grzegorz Pękalski, prezes Libra Project

Grzegorz Pękalski, prezes spółki Retail Concept podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition przedstawił plan ekspansji sieci obiektów handlowych o nazwie Karuzela. W planach Karuzeli jest realizacja 3 nowych obiektów w 2015 roku. Retail Concept komercjalizuje te projekty

– W najbliższym czasie skupimy się na inwestycjach w miastach liczących od 12 – 50 tys. mieszkańców. W planach na 2015 rok mamy realizację nowych centrów działających pod szyldem Karuzela w takich miastach jak Mrągowo, Gołdap i Września. Obiekt w Mrągowie będzie miał 2,916 mkw. powierzchni i 4 sklepy. Otwarcie przewidujemy na IV kwartał 2015 roku – powiedział podczas Shopping Center Forum 2014 Grzegorz Pękalski prezes spółki Retail Concept.

Kolejnym projektem na liście inwestycji Karuzeli będzie obiekt w Gołdapi o powierzchni 2,673 mkw. i 7 sklepami. Otwarcie zaplanowano na I kwartał 2015 r.

– Już w listopadzie tego roku ruszamy z budową galerii Karuzela we Wrześni. Obiekt o powierzchni 12 tys. mkw. zaoferuje 40 sklepów. Jego otwarcie przewidujemy na III/IV kwartał 2015. W naszych inwestycjach pojawiają się czołowi najemcy i takie sieci jak Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, CCC, Jysk, Empik czy KiK – podkreślił Grzegorz Pękalski.

Przypomnijmy, spółka Retail Concept dotychczas zrealizowała 4 projekty Karuzela. w 2012 oddała do użytku Karuzelę w Biskupcu, w 2013 w Wodzisławiu, a w tym roku otwarto Karuzelę w Turku i Lublińcu.