Piotr Szymoński, CityFit
Piotr Szymoński, CityFit

Przedstawiciele sieci klubów CityFit po raz drugi brali udział w Shopping Center Forum. CityFit planuje prowadzić dynamiczną ekspansję na polskim rynku i pozyskiwać nowe, atrakcyjne lokalizacje m.in. w centrach handlowych.

– Shopping Center Forum było doskonałą okazją do zaprezentowania naszego konceptu całodobowych klubów fitness oraz pozyskania partnerów, z którymi będziemy realizować kolejne inwestycje. Jednocześnie targi dają możliwość podsumowania prac nad poszczególnymi projektami oraz finalizacji warunków biznesowych. SCF daje również możliwość swobodnego, konstruktywnego dialogu pomiędzy najemcami oraz wynajmującymi – ten element wydaje się być szczególnie cennym doświadczeniem – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Piotr Szymoński, dyrektor ds. ekspansji CityFit.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii koncept na polskim rynku zadebiutował w lipcu 2014 roku otwierając pierwszy klub fitness w Rzeszowie w Plaza Rzeszów. Kolejne zostaną otwarte jeszcze w tym roku w Warszawie oraz w Galerii Victoria w Wałbrzychu. Jak informuje zarząd sieci, w trakcie podpisywania są kolejne umowy najmu.

– CityFit poszukuje lokalizacji w każdym regionie Polski, w dużych i średnich miastach. Powierzchnia lokalu powinna wynosić 1,2 tys. – 2 tys. mkw, interesują nas nie tylko centra handlowe, ale i wszelkiego rodzaju lokale, które mają wysoką liczbę odwiedzających, a ponadto dobre położenie zapewniające wygodny dostęp dla osób przychodzących do klubu – dodaje Piotr Szymoński.

Przypomnijmy, pierwszy w Polsce CityFit w Rzeszowie, podobnie jak planowany klub w Wałbrzychu, zajmują powierzchnię ponad 1,5 tys. mkw. Pierwszy warszawski klub będzie liczył ponad 2,8 tys. mkw. na dwóch poziomach. Można więc powiedzieć, że średnia powierzchnia wynosi obecnie 1950 mkw.

CityFit to sieć całodobowych klubów fitness oferująca najnowocześniejszy sprzęt do ćwiczeń za niską opłatą członkowską bez konieczności podpisywania długoterminowych zobowiązań. CityFit planuje uruchomić 50 obiektów w Polsce.