Tarasy Zamkowe w Lublinie
Tarasy Zamkowe w Lublinie

Tarasy Zamkowe, projekt Immofinanz Group realizowany w Lublinie zaprezentowano podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Podczas Forum po raz pierwszy podano także datę otwarcia centrum i jego aktualny stopień komercjalizacji.

– Prace związane z budową obiektu przebiegają zgodnie z harmonogramem, co oznacza, że założony termin otwarcia obiektu zaplanowany na marzec 2015 roku jest aktualny. Obecnie obiekt jest skomercjalizowany w 70 proc. Na liście najemców, którzy w ostatnim czasie podpisali umowy najmu są m.in. Apart, Divers, Swarovski, Media Expert, który zajmie ok. 800 mkw. powierzchni i H&M, który podpisał umowę najmu 2 tys. mkw. powierzchni i zamierza otworzyć sklep dwupoziomowy – powiedziała podczas Shopping Center Forum 2014 Małgorzata Ryfa, Senior Leasing Manager w Immofinanz.

Przypomnijmy, Tarasy Zamkowe to centrum handlowo-rozrywkowe, w którym na przestrzeni 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się około 150 lokali handlowo-usługowych. W gronie najemców galerii są już takie marki jak m.in. Media Expert, Super-Pharm, Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Mohito, Home&You, Kazar, Śliwiński, iSpot Apple Premium, Waggon Paris, Swiss, Orange, Excellent Office, Forest, A&G Optyk, restauracja Olimp, Grand Kebab oraz kawiarnie Mount Blanc i Grycan. Na trzech poziomach parkingu podziemnego znajdzie się ponad 1, 4 tys. miejsc postojowych.

Tarasy Zamkowe to pierwsze centrum handlowe w Polsce, które uzyskało certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej.