Galeria Północna
Galeria Północna

Spółka Globe Trade Centre SA sfinalizowała umowy najmu z firmą LPP, która otworzy sklepy wszystkich swoich marek w Galerii Wilanów i Galerii Północnej. LPP wynajmie łącznie 9350 mkw. powierzchni handlowej w obu inwestycjach GTC, które powstaną w Warszawie. Z projektami spółki GTC można było zapoznać się na targach SCF 2014.

Zarówno w Galerii Wilanów, położonej na południu Warszawy, jak i w Galerii Północnej na Białołęce, znajdą się sklepy wszystkich marek LPP: House, Mohito, CroppTown i Sinsay, a także Home&You, sieci sklepów specjalizujących się w akcesoriach domowych i wyposażeniu wnętrz. W obu centrach handlowych flagowym sklepem LPP będą salony Reserved, liczące ponad 2100 mkw. powierzchni.

Wszystkie sklepy LPP w Galerii Wilanów zajmą łączną powierzchnię 4680 mkw. W Galerii Północnej powierzchnia ta będzie niemal identyczna: 4670 mkw.

– Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani z podpisania umowy z tak znaczącym najemcą. Oba warszawskie projekty GTC cieszą się szybko rosnącym zainteresowaniem, które potwierdza zarówno siłę warszawskiego rynku, jak i jakość naszych nowych inwestycji, zarówno w kontekście ich lokalizacji, projektu architektonicznego, aranżacji wnętrza jak i przyjętej strategii leasingowej – powiedział Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC.

– Podpisując umowę najmu powierzchni w Galerii Północnej i Galerii Wilanów, tworzymy fundamenty naszej obecności w tych częściach Warszawy, które do tej pory znacząco nie zaistniały na handlowej mapie Warszawy. W tym kontekście, decyzja o pojawieniu się w Galerii Północnej i Galerii Wilanów była oczywista. Co więcej, uznana marka GTC, która gwarantuje najwyższy na rynku poziom relacji biznesowej, sprawiła, że jej podjęcie było jeszcze łatwiejsze – powiedział Sławomir Łoboda, wiceprezes zarządu LPP.

Galeria Wilanów
Galeria Wilanów

Oba projekty, Galeria Wilanów i Galeria Północna, są w końcowych etapach prac poprzedzających rozpoczęcie budowy. Prace budowlane rozpoczną się natychmiast po uzyskaniu pozwoleń na budowę. Potrwa ona, zarówno w przypadku Galerii Wilanów jak i Galerii Północnej, od 20 do 24 miesięcy.

Galeria Wilanów zaoferuje najemcom ponad 61 tys. mkw. w ok. 250 sklepach i punktach usługowych. Projekt wykonany przez architektów z renomowanych pracowni APA Wojciechowski i Moshe Tzur wykorzysta unikalne rozwiązania oraz zagwarantuje przyjazność inwestycji dla środowiska, co zostało już potwierdzone przyznaniem złotego certyfikatu ekologicznego LEED. Agentem odpowiedzialnym za komercjalizację projektu jest JLL.

Galeria Północna, również zaprojektowana przez APA Wojciechowski i Moshe Tzur, wyróżniać się będzie zagospodarowanym zielenią dachem, którego funkcje będą dobrane tak, by uzupełniać ofertę najemców galerii. Przeszklenie części dachu zapewni dostęp do światła dziennego, tworzącego naturalną atmosferę we wnętrzu. Galeria Północna zaoferuje najemcom ok. 64 tys. mkw. Tak jak w przypadku Galerii Wilanów, GTC przewiduje uzyskanie dla projektu złotego certyfikatu ekologicznego LEED. Za komercjalizację Galerii Północnej odpowiadają firmy JLL i DTZ.