Pralniomaty Hi'Shine

Wystarczy pozostawić odzież w jednej ze skrytek by następnego dnia odebrać ją czystą i wyprasowaną – tak w największym skrócie działają pralniomaty Hi’Shine.

Początkowo usługa będzie dostępna w wybranych lokalizacjach na terenie Warszawy i Krakowa. Docelowo pojawi się w większości miast w Polsce. Planowana jest także zagraniczna ekspansja przedsięwzięcia.

Status prania dostępny online

Właścicielem i operatorem pralniomatów Hi’Shine jest firma Aqmet. Krajowy i międzynarodowy rozwój sieci urządzeń prowadzony będzie przy udziale kluczowych partnerów: InPost oraz sieci pralni 5asec.

Jeszcze we wrześniu 2014 roku na polskim rynku funkcjonować będzie 50 pralniomatów zlokalizowanych w pobliżu centrów biurowych i handlowych, supermarketów, a także na osiedlach mieszkaniowych i stacjach benzynowych. Według założeń, w krótkim okresie sieć urządzeń ma rozszerzyć się o kolejne 100 maszyn.

Pralniomat Hi'Shine
Jeszcze we wrześniu 2014 roku na polskim rynku funkcjonować będzie 50 takich pralniomatów

Usługa będzie dostępna całą dobę przez wszystskie dni tygodnia. Na specjalnej stronnie klienci mogą śledzić status swojego prania. Klienci mogą wybierać spośród trzech opcji: standard, premium oraz platinium.

Zdalna usługa tańsza o 15%

Jak to działa w praktyce? Po złożeniu zamówienia torba z ubraniami jest odbierana przez kuriera i oznaczana specjalną etykietą. Goniec przewozi odzież do pralni 5asec gdzie następuje weryfikacja i wycena zamówienia. Po praniu kurier odwozi czyste ubrania do pralniomatu, skąd klient może odebrać je w dogodnym dla siebie momencie.

„Pralniomaty Hi’Shine umożliwią wygodne oddanie prania po drodze do domu, pracy czy szkoły w dowolnie wybranej lokalizacji. Nasza usługa jest średnio o ponad 15% tańsza w porównaniu z tradycyjnymi pralniami” – mówi Robert Giersz, dyrektor operacyjny pralniomatów Hi’Shine.

Firma Aqmet działa od 1988 roku. Wiodący profil działalności spółki to produkcja części i urządzeń mechanicznych, elementów szaf depozytowych oraz skrytek, zamków i sterowników. Aqmet realizuje duże projekty inwestycyjne oraz projekty badawczo-rozwojowe samodzielne, bądź przy współpracy z jednostkami naukowymi i przedsiębiorstwami.

5àsec w liczy w Polsce ponad 120 placówek zlokalizowanych głównie w centrach handlowych. Marka 5àsec jest liderem w branży usług pralniczych na krajowym rynku.

InPost należy do Grupy Integer.pl – jednej z najdynamiczniej rozwijających się prywatnych firm pocztowych, zatrudniającej 10 tysięcy osób. InPost jest operatorem największej na świecie sieci paczkomatów, które w tej chwili działają w 22 krajach.