Kawiarnia Coffe Corner wykonana przez Forbis Group
Kawiarnia Coffe Corner wykonana przez Forbis Group
Kawiarnia Coffe Corner wykonana przez Forbis Group
Kawiarnia Coffe Corner wykonana przez Forbis Group

Projektant musi dostosować do budżetu i wszelkich innych ograniczeń śmiałe wizje inwestora w kompromisowy sposób. Grupa Forbis radzi, jak wprowadzić w życie pomysł łącząc przy tym profesjonalizm z oczekiwaniami inwestora.

Podczas realizacji projektu podstawą relacji między inwestorem a projektantem jest przygotowanie briefu.

– Zawarte w nim informacje są dla nas niezbędne, aby stworzyć propozycję odpowiadającą wizji, potrzebom oraz oczekiwaniom inwestora – mówi Marcin Powierza dyrektor zarządzający Forbis Group.

Następnym kluczowym momentem jest sporządzenie i wdrożenie projektu. To na tym etapie ścierają się uwagi i propozycje z obu stron. – Dzięki uzyskanym odpowiedziom weryfikujemy oczekiwania inwestora, co daje nam wiedzę i narzędzia do stworzenia nowego projektu – podkreśla Marcin Powierza.

Po rozpoczęciu realizacji wielokrotnie zdarza się, że wstępne ustalenia i preliminarze finansowe nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością. Konieczna jest wówczas modyfikacja budżetu, gdyż to najczęściej w tej kwestii potrzebny jest kompromis. Trzeba w takich sytuacjach obniżyć koszty w obszarach, w których jest to możliwe bez strat dla projektu, przeznaczając zyskane pieniądze na elementy niezbędne.

Forbis Group: aranżacja salonu Armani Jeans
Forbis Group: aranżacja salonu Armani Jeans

– W salonach największe koszty generuje wyposażenie – meble. Zwykle oszczędności poszukujemy wśród materiałów wykończeniowych i rozwiązań technologicznych. W tym zakresie oraz w sferze funkcjonalności i ergonomii wnętrza niedoświadczonym inwestorom służymy wiedzą i radą, a to także za sprawą własnej fabryki mebli. Dzięki linii produkcyjnej, możemy dostarczać profesjonalnych porad w kwestii doboru materiałów mebli, ich wytrzymałości, koloru i finalnie dostarczyć gotowy produkt inwestorowi – wyjaśnia Marcin Powierza.

Trzymając się tych wskazówek, można doprowadzić realizację do końca bez zbędnych konfliktów i nieporozumień, za to z satysfakcjonującym dla obu stron projektu efektem końcowym.