Galeria Wilanów
Galeria Wilanów

– Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Wilanów został złożony w pierwszej połowie września. Galeria Wilanów to duży i skomplikowany projekt. W chwili obecnej nie potrafimy ocenić, jak długo nasz wniosek będzie rozpatrywany. Oczywiście w interesie mieszkańców Wilanowa, najemców oraz GTC jest, by procedura potrwała jak najkrócej – mówi redakcji Retailnet Piotr Kroenke, dyrektor generalny GTC SA.

– Zainteresowanie Galerią Wilanów rośnie. Właśnie podpisaliśmy umowy najmu z siecią hipermarketów Carrefour oraz LPP, jedną z najszybciej rosnących firm odzieżowych na świecie między innymi Reserved. Te firmy wynajmą w Galerii Wilanów łącznie 11,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. Dlatego jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia prac niemal natychmiast po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Budowa Galerii Wilanów potrawa od 20 do 24 miesięcy – dodał Piotr Kroenke.

Galeria Wilanów zaoferuje najemcom ponad 61 tys. mkw. w około 250 sklepach i punktach usługowych. Projekt wykonany przez architektów z renomowanych pracowni APA Wojciechowski i Moshe Tzur wykorzysta unikalne rozwiązania oraz zagwarantuje przyjazność inwestycji dla środowiska, co zostało już potwierdzone przyznaniem złotego certyfikatu ekologicznego LEED. Agentem odpowiedzialnym za komercjalizację projektu jest JLL. W galerii znajdą się sklepy wszystkich marek LPP: Reserved, House, Mohito, CroppTown i Sinsay, a także Home&You, które zajmą łączną powierzchnię 4680 mkw. Ponadto w obiekcie będzie Carrefour o powierzchni 6,8 tys. mkw.

Dla wygody klientów oraz okolicznych mieszkańców zostaną wybudowane bezkolizyjne ciągi rowerowe oraz przejazd umożliwiający mieszkańcom Wilanowa dojazd do Pałacu Wilanów. Wokół galerii oraz na dachu zostaną wykonane ogrody i restauracje umożliwiające klientom relaks i odpoczynek. W ramach inwestycji zostaną tez stworzone place ogólnodostępne, których obecnie brakuje w Miasteczku Wilanów.

Z projektami Galerii Wilanów można było zapoznać się na targach Shopping Center Forum 2014 Fall Edition.