PWN e-commerce

Grupa PWN reorganizuje działalność na rynku e-commerce. Sprzedaż we wszystkich księgarniach internetowych koordynować będzie specjalnie utworzona spółka, Ravelo. Jej prezesem została właśnie Dorota Bachman, poprzednio szefowa sprzedaży online w Agorze SA. Obecnie trwa rekrutacja na inne stanowiska związane ze sprzedażą w sieci.

W ramach spółki Ravelo będą funkcjonowały następujące marki i sklepy:

  • ravelo.pl jako serwis „mass marketowy”
  • księgarnie internetowe PWN i PZWL z publikacjami specjalistycznym i eksperckimi
  • lideria.pl – księgarnia kierowana do segmentu „budget”
  • ibuk.pl z treściami cyfrowymi (e-booki i audiobooki)
ravelo PWN sprzedaż
Ravelo jest teraz flagowym sklepem online w grupie PWN

Spółka Ravelo, która zarządzać będzie aktywnością e-commerce podmiotów należących do PWN, prowadzi obecnie rekrutację. Poszukuje specjalistów z zakresu e-commerce, zwłaszcza managerów odpowiedzialnych za sprzedaż. W tej chwili trwa nabór związany z rozwojem działu Dom i styl życia.

 „W ostatnim czasie wzmocniliśmy nasze możliwości działania w zakresie SEO i SEM, rozwijamy intensywnie partnerstwa strategiczne z dostawcami, operatorami logistycznymi i agencjami marketingowymi” – mówi w rozmowie z Evigo Bogusława Trawińska z PWN. „Jesteśmy w trakcie zmian struktury organizacyjnej, w ramach której rozbudowane zostaną kompetencje działów commerce. Utworzony zostanie dział badań i analiz.” – dodaje.

Z początkiem sierpnia 2014 roku na stanowisko prezesa Ravelo Sp. z o.o. została powołana Dorota Bachman. Przedtem była ona m.in. menedżerem odpowiedzialnym za kompleksowy rozwój serwisów i strategię marketingową empik.com, smyk.com, empikfoto.pl, empiktravel.pl. Jeszcze wcześniej Bachman była zatrudniona w Agorze SA na stanowisku dyrektora ds. transakcji i e-commerce. W Agorze pełniła także funkcję szefa serwisów rekrutacyjnych i edukacyjnych, odpowiadała za rozwój serwisu GazetaPraca.pl i serwisów wertykalnych, a także serwisu GazetaEdukacja.pl oraz powiązanej z nim platformy e-learningowej.

„Ravelo poszukuje nowych partnerów oraz specjalistów w branży e-commerce, którzy chcą współpracować przy realizacji naszych planów biznesowych. Grupa PWN ma szansę stać się liczącym graczem w branży e-commerce” – mówi Dorota Bachman.