zomato recenzje kulinarne

zomato online retailing

Zomato, serwis z recenzjami restauracji, przejmuje swojego polskiego odpowiednika, portal Gastronauci.pl. W ten sposób wywodząca się z Indii platforma chce wzmocnić swoją pozycję na terenie Europy.

Serwis Zomato jest obecny w 16 krajach i oferuje recenzje ponad 262 tysięcy restauracji w Europie i południowej Azji. Firma została założona w 2008 w New Dehli. Zomato, podobnie jak Gastronauci, oferuje aplikację mobilną pozwalającą znaleźć restauracje na podstawie recenzji innych użytkowników.

[fve][youtube http://www.youtube.com/watch?v=w8YeYMXdN9c&w=854&h=510][/fve]

Światowa ekspansja Zomato

Przez ostatnie trzy miesiące Zomato przejął cztery inne firmy m.in. MenuMania w Nowej Zelandii oraz Lunchtime.cz i Obedovat.sk w Czechach i na Słowacji . Indyjski serwis łącznie wydał na to 3,25 miliona dolarów. Transakcja przejęcia polskiego serwisu Gastronauci zostanie formalnie zakończona w listopadzie 2014 roku.

Serwis Gastronauci został założy przez Olę Lazar, która w 2010 roku zainwestowała w niego 10 tysięcy złotych. „Dziś zaczyna się nowy rozdział dla naszego serwisu. Przejęcie pozwoli nam na wykorzystanie technologii Zomato i tym samym ulepszenie oferowanych usług” – mówi Ola Lazar.

Gastronauci aplikacja online
Gastronauci.pl posiadają w swojej bazie ponad 26 tysięcy restauracji

Wiadomo również, że Zomato planuje kolejne przejęcie w Europie pod koniec 2014 roku. Wszystkie te inwestycje są możliwe dzięki 37 milionom dolarów pochodzącym od dwóch inwestorów: Sequoia Capital oraz Info Edge. Aż 80% zebranych funduszy zostanie przeznaczonych na akwizycje.

Integracja serwisów

Po przejęciu serwis Gastronauci zostanie w pełni zintegrowany z Zomato. Przez kolejne miesiące obie firmy będą pracowały nad unifikacją i wypuszczeniem aplikacji oraz serwisu pod marką Zomato.pl. Nie wiadomo jeszcze jak polscy konsumenci zareagują na zmianę nazwy popularnego portalu.

„Oba serwisy dążą do podobnego celu – chcemy zbudować jak najlepszą platformę łącząca konsumentów oraz restauratorów. Cieszymy się z możliwości zintegrowania obu serwisów i technologii obu firm” – powiedział Deepinder Goyal, założyciel i dyrektor zarządzający w Zomato. Obecnie w Polsce Gastronauci posiadają w swojej bazie ponad 26 tysięcy restauracji.

zomato aplikacja online
Aplikacja Zomato – tak niebawem może wyglądać nowa odsłona serwisu Gastronauci