zomato recenzje kulinarne

Zomato, serwis z recenzjami restauracji, przejmuje swojego polskiego odpowiednika, portal Gastronauci.pl. W ten sposób wywodząca się z Indii platforma chce wzmocnić swoją pozycję na terenie Europy.

Serwis Zomato jest obecny w 16 krajach i oferuje recenzje ponad 262 tysięcy restauracji w Europie i południowej Azji. Firma została założona w 2008 w New Dehli. Zomato, podobnie jak Gastronauci, oferuje aplikację mobilną pozwalającą znaleźć restauracje na podstawie recenzji innych użytkowników.

Światowa ekspansja Zomato

Przez ostatnie trzy miesiące Zomato przejął cztery inne firmy m.in. MenuMania w Nowej Zelandii oraz Lunchtime.cz i Obedovat.sk w Czechach i na Słowacji . Indyjski serwis łącznie wydał na to 3,25 miliona dolarów. Transakcja przejęcia polskiego serwisu Gastronauci zostanie formalnie zakończona w listopadzie 2014 roku.

Serwis Gastronauci został założy przez Olę Lazar, która w 2010 roku zainwestowała w niego 10 tysięcy złotych. „Dziś zaczyna się nowy rozdział dla naszego serwisu. Przejęcie pozwoli nam na wykorzystanie technologii Zomato i tym samym ulepszenie oferowanych usług” – mówi Ola Lazar.

Gastronauci aplikacja online
Gastronauci.pl posiadają w swojej bazie ponad 26 tysięcy restauracji

Wiadomo również, że Zomato planuje kolejne przejęcie w Europie pod koniec 2014 roku. Wszystkie te inwestycje są możliwe dzięki 37 milionom dolarów pochodzącym od dwóch inwestorów: Sequoia Capital oraz Info Edge. Aż 80% zebranych funduszy zostanie przeznaczonych na akwizycje.

Integracja serwisów

Po przejęciu serwis Gastronauci zostanie w pełni zintegrowany z Zomato. Przez kolejne miesiące obie firmy będą pracowały nad unifikacją i wypuszczeniem aplikacji oraz serwisu pod marką Zomato.pl. Nie wiadomo jeszcze jak polscy konsumenci zareagują na zmianę nazwy popularnego portalu.

„Oba serwisy dążą do podobnego celu – chcemy zbudować jak najlepszą platformę łącząca konsumentów oraz restauratorów. Cieszymy się z możliwości zintegrowania obu serwisów i technologii obu firm” – powiedział Deepinder Goyal, założyciel i dyrektor zarządzający w Zomato. Obecnie w Polsce Gastronauci posiadają w swojej bazie ponad 26 tysięcy restauracji.

zomato aplikacja online
Aplikacja Zomato – tak niebawem może wyglądać nowa odsłona serwisu Gastronauci