Forum Radunia

Targi Shopping Center Form 2014 były bardzo pracowite dla firmy Multi Corporation. Spółka podpisała kilka znaczących umów.

– Targi Shopping Center Forum były bardzo owocne. Podpisaliśmy kilka nowych umów i prowadziliśmy zaawansowane rozmowy z kolejnymi partnerami. Największym hitem targów była oczywiście nasza nowa inwestycja – Forum Radunia, na którą właśnie uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i której budowa ruszy już wkrótce. Jest to projekt, który zmieni charakter centrum Gdańska i wielu najemców chce brać w nim udział. Duża część rozmów dotyczyła również Magnolii Park, leadera na wrocławskim rynku centrów handlowych przechodzącego właśnie rozbudowę. Potwierdza to, że świetnie zlokalizowane, ciekawe koncepty handlowe na lokalnych rynkach gwarantują sukces – mówi w rozmowie z Retailnet Małgorzata Słowik, dyrektor leasingu Multi Poland.

Jak poinformowała firma Multi Corporation uzyskała pozwolenie na budowę wielofunkcyjnego kompleksu urbanistycznego Forum Radunia o powierzchni komercyjnej 62 tys. mkw. GLA. Obiekt powstanie w samym centrum Gdańska, w jednej z najlepszych lokalizacji na terenie Trójmiasta. Realizacja projektu rozpocznie się jesienią tego roku, a jego otwarcie planowane jest na koniec 2016 roku.

Forum Radunia powstanie w ramach rewitalizacji okolic historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego, na 6-hektarowej działce w obrębie ulic 3 Maja, Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Hucisko. Jest to centralny punkt aglomeracji, w sąsiedztwie dworca kolejowego, Starego Miasta i budynków użyteczności publicznej. Dotychczas potencjał tego kwartału nie był należycie wykorzystany ze względu na przebiegające przez działkę tory kolejowe. Istotnym elementem inwestycji jest więc obecnie realizowany etap przykrycia torów, który pozwoli na odzyskanie ponad 1,5 ha terenu.

Na powierzchni najmu 62 000 mkw. oferowanej przez Forum Radunia znajdzie się około 200 lokali handlowych i usługowych, 9-ekranowe Multikino, klub fitness Pure Jatomi, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na 1 100 miejsc. Wśród najemców są już popularne polskie i międzynarodowe marki, w tym: C&A, Deichmann, Diverse, Douglas, H&M, Rossmann, Solar, Super-Pharm, Swiss, Triumph, Vistula, W.Kruk, Wólczanka i Yes oraz McDonald’s. Lokale w galerii wynajmą też gdańscy przedsiębiorcy, w tym znana w Polsce i Europie firma LPP, która otworzy w Forum Radunia sklepy swoich marek odzieżowych Cropp, House, Mohito, Reserved i Sinsay oraz salon wyposażenia wnętrz Home&You. Będą też lubiane wśród mieszkańców regionu: piekarnia Szydłowski, cukiernia Delicje oraz Bioway.

Projekt koncepcyjny Forum Radunia przygotowała wewnętrzna pracownia Multi – T+T Design, za projekt architektoniczny odpowiada Sud Architekt – polski oddział znanej francuskiej firmy projektowej, natomiast gdańskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego opracowało rozwiązania w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji drogowej. Ważną częścią Forum Radunia będzie Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, Jego budowę sfinansuje inwestor, natomiast gotowym obiektem będzie zarządzać miasto. Jest to jeden z celów publicznych realizowanych przez Multi Corporation w związku z prowadzeniem projektu na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego między Gminą Miasta Gdańsk i inwestorem.

– Stworzymy tętniącą życiem przestrzeń miejską o nowoczesnym, przyjaznym i otwartym charakterze. Wyjątkowa lokalizacja na przedłużeniu Traktu Królewskiego, z dostępem do wszystkich środków komunikacji publicznej Trójmiasta i dogodnym dojazdem do obwodnicy sprawi, że Forum Radunia stanie się nową wizytówką Gdańska i będzie przyciągać zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zainteresowanie najemców tym projektem jest bardzo duże – goście odwiedzający Forum Radunia będą mieli dostęp do popularnych marek z branży modowej, sportowej, zdrowia i urody, wyposażenia domu, a także znanych restauracji i kawiarni. Będą też sklepy lokalnych przedsiębiorców. Dzięki temu odżyją dawne tradycje handlowe tego historycznego miejsca – dodaje Tomasz Matusiak, dyrektor zarządzający Multi Development w Polsce.