Bonarka City Center
Bonarka City Center

Na tegorocznym Shopping Center Forum Bonarka City Center świętowała 5. rocznicę otwarcia. – Udział w targach SCF jest ważnym elementem naszej strategii promocji branżowej oraz leasingowej – mówi portalowi Retailnet Iwo Knopik, Marketing Coordinator, TriGranit Management Polska.

– Obecność w tym wydarzeniu, ma nie tylko ogromne znaczenie wizerunkowe, ale także pozwala na przeprowadzenie o wiele intensywniejszych i efektywnych kontaktów z podmiotami zainteresowanymi najmem Nie bez znaczenia jest także wymiar merytoryczny targów oraz możliwość prześledzenia kierunków rozwoju rynku i konkurencji – dodał Iwo Knopik.

Bonarka City Center jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w Krakowie. Od początku działalności, dzięki umiejętnemu doborowi najemców, sprawnemu zarządzaniu i nietuzinkowym rozwiązaniom marketingowym, zdobywa coraz liczniejsze grono lojalnych klientów. Wbrew niesprzyjającym trendom rynkowym, a nawet w obliczu pojawiających się nowych konkurentów, odwiedzalność Bonarki z miesiąca na miesiąc systematycznie rośnie. Centrum to, od momentu otwarcia, nie zanotowało spadku odwiedzalności w ujęciu rocznym, co w porównaniu ze spadającymi indeksami ogólnopolskiej odwiedzalności obiektów handlowych jest prawdziwym sukcesem.

Dobre wyniki operacyjne Bonarka City Center doceniane są przez najemców. Rekomercjalizacja centrum po pierwszym pięcioleciu działalności przebiegała bez najmniejszych problemów. Ponad 95 proc. najemców wyraziło chęć przedłużenia umowy najmu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy pozyskano ponad 20 nowych operatorów, którzy swoją ofertą wzbogacili i zróżnicowali portfolio Bonarki w sposób zgodny z założeniami strategicznymi zarządcy. Bonarka City Center dysponuje jeszcze niewielkim wakatem powierzchni, głównie w postaci mniejszych lokali i podczas tegorocznych targów prowadziła intensywne rozmowy z firmami zainteresowanymi ulokowaniem tu swoich biznesów.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy wynajem lokalu w Bonarka City Center jest inwestycją obarczoną o wiele mniejszym ryzykiem niż decyzja o pojawieniu się w nowym centrum handlowym. Nasz obiekt ma już swoją historię i ugruntowaną pozycję a także wypracowane zaufanie klientów. Zespół zarządzający Bonarką udowodnił, że jest w stanie utrzymywać niesłabnącą atrakcyjność i zainteresowanie obiektem wśród konsumentów. Tego typu atuty są nie do przecenienia na dzisiejszym niestabilnym i trudnym rynku – komentuje Andrzej Seliga, dyrektor zarządzający TriGranit Management Polska.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie
Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3,2 tys. samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „U Siemachy” o powierzchni całkowitej 700 mkw. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.