Stoisko Gemini Holding podczas SCF 2014
Stoisko Gemini Holding podczas SCF 2014

Krakowska firma Gemini Holding zaprezentowała trzy projekty podczas tegorocznej edycji targów Shopping Centre Forum 2014: dwa istniejące centra handlowe – w Tarnowie i Bielsku-Białej, a także po raz pierwszy pokazała nową, planowaną inwestycję w Tychach.

– Nasz udział w tegorocznej edycji targów okazał się być dużym sukcesem – to właśnie tu po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nasz nowy projekt: Centrum Handlowe Gemini Park Tychy. Z satysfakcją odnotowaliśmy niezwykle duże zainteresowanie nim, jak i naszymi pozostałymi, już funkcjonującymi obiektami – mówi portalowi Retailnet Rafał Sonik, prezes zarządu Gemini Holding.

– W ciągu dwóch dni, które były dla nas czasem wytężonej pracy, odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z przedstawicielami sieci handlowych, które już niebawem zaowocują podpisaniem nowych umów lub nawiązaniem współpracy biznesowej – dodaje Rafał Sonik.

Nowe Centrum Handlowe Gemini Park Tychy będzie zlokalizowane w jednym z większych miast aglomeracji śląskiej, w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum ponad 100-tysięcznych Tychów, a także w bliskim sąsiedztwie takich miast jak Gliwice, Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Mysłowice. Obiekt liczący ok. 36 tys. mkw. GLA położony będzie przy ul. Beskidzkiej – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Gdańskiem, Toruniem, Łodzią czy Cieszynem. W bezpośrednim zasięgu obiektu (do 10 min. pieszo) znajdzie się ponad 70 tys. osób, a do 40 min. jazdy samochodem ponad 2,3 mln potencjalnych klientów. Rozpoczęcie budowy Centrum Handlowego Gemini Park Tychy planowane jest na początek przyszłego roku, zaś otwarcie obiektu – na wiosnę 2016 roku.

Gemini Holding w trakcie Shopping Center Forum zaprezentowało także dwa funkcjonujące już na rynku obiekty: Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała, otwarte w maju 2009 roku oraz istniejące od 2010 r. Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów. W bielskim Gemini w kwietniu b.r. zakończyła się rozbudowa, dzięki której powierzchnia obiektu to teraz ponad 40 tys. mkw. GLA, na której znajduje się 120 sklepów z branży modowej, usługowej oraz rozrywkowej. Zgodnie z przyjętą strategią, po rozbudowie bielskie Gemini dysponuje pełną, kompleksową ofertą handlową skierowaną do całych rodzin (marki odzieżowe dostosowane do różnych grup wiekowych, bogaty wybór brandów dziecięcych, szeroka oferta rozrywkowa oraz gastronomiczna). Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała znajduje się w południowej części miasta, a swoim zasięgiem obejmuje ponad 600 tys. mieszkańców miasta, regionu Podbeskidzia, ale także terenów przygranicznych Czech i Słowacji.

Gemini Holding zaprezentowało też Gemini Park Tarnów – największe centrum handlowe w regionie i nowoczesny obiekt, usytuowany w północnej części Tarnowa, liczący 42,5 tys. mkw. GLA. Znajduje się w nim blisko 120 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Obiekt został otwarty w 2010 roku i zdobył pozycję regionalnego lidera handlu. Gemini Park Tarnów znajduje się w północnej części miasta, w sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych o potencjale 40 tys. mieszkańców, oraz autostrady A4 i trasy krajowej 75, dzięki czemu odwiedzane jest nie tylko przez mieszkańców miasta, ale i całego regionu.

Shopping Center Forum 2014
Shopping Center Forum 2014

Tradycyjnie też część stoiska Gemini Park zagospodarowało Stowarzyszenie Siemacha – które od ponad 2 lat prowadzi placówkę edukacyjno-wychowawczą na terenie centrum handlowego Gemini Park Tarnów. W obiekcie o pow. ponad 2 tys. mkw., położonym na terenie Centrum Handlowego Gemini Park Tarnów, podopieczni mają do dyspozycji szereg ciekawych zajęć muzycznych, plastycznych, sportowych, edukacyjnych, językowych i rekreacyjnych, a także dostęp do specjalistycznej pomocy pedagogicznej.

– Ze stowarzyszeniem współpracuję od ponad 20 lat, stąd więc społeczna odpowiedzialność biznesu jest szczególnie ważnym fundamentem naszej firmy. Podczas SCF prezentowaliśmy na przykładzie naszej współpracy z Siemachą, jak można w wartościowy i oryginalny sposób połączyć działalność biznesową i społeczną – podsumowuje Rafał Sonik, prezes Gemini Holding.
Gemini Holding to krakowska firma, która od dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holding. W portfolio znajdują się dwa takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r. W planach firmy są także kolejne inwestycje: Centrum Handlowe Gemini Park Tychy, pasaż handlowy w Zakopanem, projekty w innych miastach na Śląsku oraz w Krakowie.