CH Ogrody

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 podano najnowsze informacje z postępów na budowie, terminie otwarcia oraz stopniu komercjalizacji Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu będącego w trakcie rozbudowy.

– Planowany termin otwarcia Centrum Ogrody to marzec 2015 roku. Aktualnie w obiekcie przeprowadzane są prace związane z odświeżaniem lokali w starej części obiektu, tak by po oddaniu nowej części obiektu nie było dysonansu pomiędzy tymi dwie przestrzeniami. Wraz z pracami związanymi z rozbudową postępuje także komercjaliacja. Zaufały nam znane i lubiane marki zarówno polskie jak i zagraniczne. Swoje dwupoziomowe salony w CH Ogrody otworzą H&M, Reserved oraz New Yorker – powiedział podczas Shopping Center Forum 2014 Tomasz Górski z Centrum Ogrody sp. z o.o.

Centrum Handlowe Ogrody działa od 2002 roku i jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka w Elblągu. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu. Po zakończeniu prac budowlanych na dwóch poziomach handlowych znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. takich jak: Media Markt, Reserved, H&M, New Yorker, Cropp Town, Mohito, Camaieu, Rossmann, Home&You, 4F, McDonald’s, Lavard, Apart, Trojan Horse, Ochnik, Dobre Smaki, Jubirex, Brange, Delikatesy Kogutek, Jubimax, Swiss, Centrum Wczasowe Wakacje.pl, Grycan, oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację obiektu odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o.