Zielone Arkady
Zielone Arkady

29 września bieżącego roku odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Handlowego Zielone Arkady w Bydgoszczy. Uroczystość będzie miała miejsce na placu budowy przy zbiegu alei Wojska Polska i ulicy Kujawskiej – poinformowała firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.

– Nasz najnowszy projekt w Bydgoszczy, Zielone Arkady, odkrywa siłę miasta regionalnego, które jako największy ośrodek województwa kujawsko-pomorskiego daje ECE możliwość wykreowania kolejnego dominującego obiektu handlowego. Ten projekt dobrze wpisał się w plany modernizacji infrastruktury komunikacyjnej Bydgoszczy i wierzę, że dzięki swojemu charakterowi i lokalizacji stanie się ulubionym miejscem zakupów mieszkańców miasta na długie lata – mówi specjalnie dla Retailnet Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

Zielone Arkady będą największą galerią handlową w Bydgoszczy. Obiekt będzie oferował 50 tys. mkw. powierzchni usługowej i zostanie wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. Na terenie galerii znajdować się będzie około 180 sklepów – m.in. grupa Inditex z markami: Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius i Oysho, grupa LPP z: Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp i Home&You, supermarket Piotr i Paweł.

Przy al. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, na działce o powierzchni 11,5 ha, powstaną 2 budynki. Obiekt główny to centrum handlowe z trzema kondygnacjami handlowo-usługowymi i zlokalizowaną w zachodniej części budynku kondygnacją biurową. Po stronie północnej powstanie sześciokondygnacyjny parking z miejscami postojowymi dla 1,2 tys. pojazdów i dwoma strefami dojazdowymi.

Już od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej perspektywie. W 189 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 78 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 17 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 21 mld euro rocznie.