Salon Briju
Salon Briju

– Decydując się na współpracę z TK Development wzięliśmy pod uwagę śródmiejską lokalizację oraz potencjał, jaki niesie ze sobą obiekt zintegrowany z dworcem PKS.  – Nasze rozwiązania technologiczne oraz kapitał ludzki stawiają nas w światowej czołówce branży jubilerskiej. Jesteśmy pewni, że z uruchomienia sklepu Briju w Nowym Rynku będą zadowoleni zarówno wynajmujący jak i docelowo klienci galerii — mówi portalowi Retailnet Piotr Bakiera, Brand Director, Briju.

TK Development zawarł umowę najmu z Briju na lokal o powierzchni 60 mkw. Będzie to pierwszy i jedyny salon firmowy w Jeleniej Górze. – Otwarcie pierwszego jeleniogórskiego salonu Briju w galerii Nowy Rynek idealnie wpisuje się w nasze założenia komercyjne i stanowi uzupełnienie dla modowego charakteru Nowego Rynku – dodał Jarosław Lipiński, TK Development.

Istniejąca od blisko 100 lat jubilerska firma Briju oferuje ręcznie wyrabianą biżuterię dostępną w całej Europie. Salony Briju otwierane są w największych galeriach handlowych w Polsce. Briju to marka z tradycjami, budowana od pokoleń, działająca w Polsce od 1920 roku. Jako jedyna z branży jubilerskiej jest notowana na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Salony Briju mieszczą się m.in. w Galerii Brama Mazur w Ełku, Odrzańskich Ogrodach w Kędzierzynie-Koźlu, marcredo Center Kutno, Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. 30 września ruszy kolejny salon marki, tym razem w Arkadach Wrocławskich.

Briju dołącza do grona najemców CH Nowy Rynkek, pośród których są m.in.: H&M, grupa Inditex z markami Bershka i Stradivarius, grupa LPP silnie reprezentowana przez Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, Home and You, jak również: Carry, Apart, CCC, Deichmann, Rossmann oraz sklep spożywczy Intermarché. Centrum Handlowe Nowy Rynek w Jeleniej Górze było prezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014.

Nowy Rynek będzie stanowić połączenie 2 poziomowej galerii handlowej i dworca PKS, obsługującego obszar komunikacji okołomiejskiej i dalekobieżnej. Budowa Nowego Rynku trwa i przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą robót budowlanych jest Erbud SA.